Siyer Vakfı, Hicri 1439 yılını 'Hadis Yılı' olarak ilan ediyor

'Sözlerin En Güzeli, En Güzel’in (sas) Sözleri' tanıtım programı, Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım'ın da katılımı ile 1 Ekim Pazar günü yapılacak.

Siyer Vakfı, Hicri 1439 yılını 'Hadis Yılı' olarak ilan ediyor

Siyer Vakfı, Peygamberimiz’in (sas) bıraktığı aziz mirasın tüketilmesi değil, üretilmesinden yana ortaya koyduğu çalışmalara bir yenisini ekleyerek; O’nun (sas) etrafından dönen bütün tartışmaları bir kenara koyup, Hz. Peygamber'in (sas) sözlerini insanlığa duyurma ve buradan hareketle O’nu (sas) daha iyi anlama maksadıyla Hicri 1439 yılını ‘Hadis Yılı’ olarak ilan ediyor.

Hz. Peygamber (sas) ve O'nun güzel sözlerini yüreklerimize yerleştirmek maksadıyla Hadis Yılı boyunca çeşitli çalışmalar gerçekleştirilecek.

Bu çalışmalar kapsamında sene boyunca alanında söz sahibi birçok kıymetli akademisyen ve ilim adamının katılımıyla düzenlenecek programlarla Hadis ve Sünnet konusunda temel meselelerin anlatılması ve zihinlere takılan meselelerin aydınlatılması planlanıyor.

Hz. Peygamber'in (sas) bizlere miras olarak bıraktığı Sünnet-i Seniyyesinin anlaşılması ve hayatlarımıza aktarılması adına gayret gösteren Siyer Vakfı, bu yıl 4. sü düzenlenecek olan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması'nın temasını da Hadis Yılı'na uygun "En Güzel'in (sas) Sözleri" olarak belirledi.

Hadis Yılı’na dair yapılması planlanan bütün çalışmaların sunulacağı “Sözlerin En Güzeli, En Güzel’in (sas) Sözleri” tanıtım programı ise Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım'ın da katılımı ile 1 Ekim Pazar günü saat 20:00'da Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılacak.

Bilgi için: 0212 567 90 41 - 0212 544 76 99

//www.siyervakfi.org/

YORUM EKLE