Sis ve Gece 25. Yıl Özel Söyleşisi

Yazar Ahmet Ümit, 25 yaşına basan romanı ilk romanı “Sis ve Gece”yi konuşmak üzere yazar Seval Şahin’le bir araya geliyor. Yapı Kredi Yayınları’nın Instagram hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak söyleşi 7 Ekim Perşembe günü saat 20:30’da.

Sis ve Gece 25. Yıl Özel Söyleşisi

Türkçe polisiye edebiyatın yapıtaşlarından Sis ve Gece” 25 yaşında. Ahmet Ümit’in, sözünü sakınmayan, cesur, hâlâ güncelliğini koruyan, usta işi ilk romanı 1996’da yayımlandı.  90’lı yılların Türkiye’sinden bir kesit sunarken aynı zamanda ülkenin hem yakın geçmişini hem de geleceğini de gösteren kurgusuyla eleştirmenlerin övgüsünü kazanan roman yazarına parlak bir kariyerin kapısını açmıştır. Sis ve Gece, 2007 yılında sinemaya uyarlanarak bu alanda da büyük yankı uyandırmıştır.

 

Ümit, 7 Ekim Perşembe günü saat 20:30’da yayınlanacak söyleşide Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi, yazar Seval Şahin’in sorularını cevaplayacak… 25. Yaşında Sis ve Gece’nin yazılma serüvenini, edebiyatımızdaki ve kendi yazarlık yaşamındaki yerini, ilk romanının getirdiği heyecanı anlatacak…

 

Yapı Kredi Yayınları’nın Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlanacak sohbete online katılabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 05 Ekim 2021 Salı 15:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26