Sergi: “Sessizliğin İçinden”

Şahin Demir, Sevil Dolmacı Art Gallery’de gerçekleşecek “Sessizliğin içinden” isimli kişisel sergisiyle 5 Eylül-5 Ekim tarihlerinde ilk kez İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi: “Sessizliğin İçinden”

1987 yılı Mardin doğumlu olan Şahin Demir, 2011 yılında Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Resim-İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başlayan genç sanatçı, Cermodern ve Bükreş Parlamento Sarayı’nın da içinde bulunduğu birçok mekânda karma sergilere katıldı ve bugüne kadar dört kişisel sergi gerçekleştirdi.
Peker Sanat Ödülleri ve RH+ Yılın Genç Ressamı yarışmalarında dereceye girmiş olan Demir, yaşamını ve üretimlerini sürdürdüğü Ankara’da şimdiden birçok kişisel koleksiyonda eserleriyle yer aldı. İstanbul’da gerçekleşecek ilk kişisel sergisi için Pablo Neruda’nın Kuruntular Kitabı’nda bulunan ‘Sessizlik Şiiri’nden yola çıkan genç sanatçı, akrilik ve yağlı boya tekniğiyle ürettiği soyut portreleriyle öne çıkıyor.

Yayın Tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba 06:00
banner25
YORUM EKLE

banner26