Semavi Eyice’yi Anma Programı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde 5 Aralık, 15.00'te sanat tarihi profesörü Semavi Eyice’yi Anma Programı düzenlenecek.

Semavi Eyice’yi Anma Programı

Türk ve Bizans sanatları konusunda dünyanın saygın ilim insanlarından olan Semavi Eyice, öğrencileri ve dostlarının dilinden anılıyor.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, sanat tarihi profesörü Semavi Eyice’yi Anma Programı düzenliyor.

Ülkemizde Bizans araştırmalarının öncüsü kabul edilen, Osmanlı kültür ve sanat tarihi üzerinde sayısız yayını bulunan sanat tarihi profesörü Semavi Eyice’nin vefatının üzerinden bir buçuk yıldan fazla bir zaman geçti. Hayatı boyunca ilimle uğraşmış, hayatının sonuna dek ilmini paylaşmış bir âlim olan Semavi Eyice’nin birikimi ve İstanbul sevdası, onunla irtibatta bulunmuş isimlerin dilinden anlatılıyor.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Semavi Eyice’yi Anma Programı’na Sinan Genim, İlhan Hattatoğlu, Hülya Tezcan, Sefa Özkaya ve Belkıs Aktürk konuşmacı olarak katılıyor.

Semavi Eyice’yi Anma Programı, Latife Aktan Özel’in sunumuyla 5 Aralık 2019’da Kandilli Yerleşkesi’nde dinlenebilir. Katılım ücretsiz ve herkese açıktır.

Tarih: 5 Aralık 2019 | 15.00 | FSMVÜ Kandilli Yerleşkesi Konferans Salonu | İstanbul

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2019 Çarşamba 15:42
banner25
YORUM EKLE

banner26