Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Artizan Sanat’ta açılıyor

Küratör Mehmet Lütfi Şen’in 30 yılda bir araya getirdiği eserlerden oluşan Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Artizan Sanat’ta ilk kez sanatseverlerle buluşuyor.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Artizan Sanat’ta açılıyor

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi, ulusal ve uluslararası pek çok sergiye küratörlük yapan Mehmet Lütfi Şen’in 30 yılı aşkın sürede biriktirdiği koleksiyonundan özel bir seçki.

7 Aralık’ta sanatseverlerle buluşacak sergide, aralarında çağdaş Türk resim sanatının önemli isimlerinden Burhan Doğançay’ın Kurdeleler serisinden bir resim, grafik sanatının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Süleyman Saim Tekcan’ın At’nağme serisinden bir eser, Avni ArbaşAbidin Dino gibi Türk sanat tarihine yönünü veren sanatçıların eserleri görülebilecek.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisinde Mehmet Ali Laga, Bedri Karayağmurlar, Erol Kılıç, Musa Güney, Tolga Boztoprak, Müslüm Teke, Gülşah Özbek Çalık, Burhan Ersan, Erdem Uçkan, Leyla Sabah, Hanife Sevinç, Feride Dayanç, Orhan Onuk, Nihal Güres, Kenan Türkmen, Cihat Hıdır, Yavuz Meyveci, Nilgün Ayşecik Çevik, Yusuf Arslan’ın da aralarında bulunduğu sanatçılara ait 23 eser yer alacak.

Sergi kapsamında, resim koleksiyonuyla birlikte Sanathane’de üretilen heykel çalışmalarından bir seçki de ziyaretçilerle buluşacak.

Artizan Sanat’ta, 7 Aralık saat 18:00’de gerçekleşecek sergi açılışının ardından saat 19:00’da Küratör Mehmet Lütfi Şen ile moderatörlüğünü Hamza Algül’ün yapacağı bir söyleşi düzenlenecek.

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu sergisi 7-17 Aralık tarihleri arasında Mis Sokak 3 Numara’da, on gün boyunca ziyarete açık olacak.

 

Sanathane Resim ve Heykel Koleksiyonu Sergisi

Mekân: Artizan Sanat Galerisi

Tarih: 7 Aralık - 17 Aralık 2022

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi, İstiklal Caddesi, Mis Sokak, No:3, Beyoğlu/İstanbul

 ARTİZAN SANAT hakkında

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yaratıcı Endüstriler Başlığı kapsamında, İstanbul Sanat Paylaşım Derneği tarafından projelendirilen ve Beyoğlu Belediyesi, Medipol Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen “İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi” projesidir. Proje kapsamında İstanbul’a uluslararası birikimin paylaşımını önceleyen, butik, entelektüel, plastik sanatlar ve sinema etkinliklerini önceleyen kalıcı bir merkez oluşturulması hedeflenmektedir. Artizan Sanat, Beyoğlu İlçesi Mis Sokak’ta Beyoğlu Belediyesinin projeye tahsis ettiği merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yayın Tarihi: 07 Aralık 2022 Çarşamba 17:00
YORUM EKLE

banner19

banner36