Sanatalemi'nden hikaye yarışması

Bu yıl hikâye dalında gerçekleşecek olan Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması’nın 5’ncisi başladı.

Sanatalemi'nden hikaye yarışması

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) bünyesinde yayımlanan Sanatalemi.net sitesinin, vefat etmiş 8 köşe yazarı adına düzenlenen edebiyat yarışmasının 5’ncisine katılım başladı. “Hikâye” dalında düzenlenen yarışma, Sanatalemi.net’te köşe yazısı yazan ve bugün aramızda bulunmayan rahmetli Ergun Göze, Ahmed Yüksel Özemre, Abdurrahim Balcıoğlu, Altan Deliorman, Olcay Yazıcı, Hamit Can, Ümit Fehmi Sorgunlu ve Vahap Akbaş adına düzenleniyor. Yarışmaya son katılım tarihi 31 Ekim 2015. Sonuçlar Kasım ayının ortalarında açıklanacak, ödül töreni ise yine Kasım ayının sonunda gerçekleşecek.

Sanatalemi.net 5. Edebiyat Yarışması’na herkes katılabiliyor. Ancak profesyonel olan ve hikâye kitapları bulunan yazar ve şairler yarışmaya iştirak edemiyor. Gönderilecek metinlerde günümüz Türkçesinin kullanılması gerekiyor. Hikâyelerde işlenecek konular serbest. Yarışmaya katılan hikâyeciler, eserlerinin Sanatalemi.net sitesinde yayımlanmasını baştan kabul etmiş olacaklar.

Kuruluşundan beri güçlü yazar kadrosuna sahip olan sitede, daha önce Sanatalemi.net’te yer alan, vefat etmiş sekiz yazar adına açılan edebiyat yarışmasına, sadece amatörler ile hikâye kitabı bulunmayanlar katılabiliyor.

Edebiyat yarışmasına iştirak etmek isteyenler, eserlerini elektronik posta ile yarisma.sanatalemi@gmail.com elektronik posta adresine gönderebilecekler.

Arzu edenler ise normal mektup adresine (Edebiyat Yarışması, ESKADER, Cağaloğlu, Alemdar Mahallesi, Çatalçeşme Sokağı, İmamoğlu İşhanı, No: 4-8 Fatih-İstanbul) yazı ve şiirlerini yollayabilecekler.

31 Ekim 2015 tarihine kadar gönderilmesi gereken eserler, Prof. Dr. Durali Yılmaz, Muhterem Yüceyılmaz, Recep Seyhan, Şerif Aydemir ve Cengizhan Orakçı’dan meydana gelen seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen çalışmalar, daha sonra Sanatalemi.net’te yayımlanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 11:46
banner12
YORUM EKLE

banner19