Şakir Kurtulmuş, Yeni Dünya Vakfı'nda "İnsan ve Sanat"ı anlatacak

Şair ve yazar Şakir Kurtulmuş, “Bâbıâli Enderun Sohbetleri”nde “İnsan ve Sanat” başlıklı bir konuşma yapacak. İnsanın geçmişten günümüze sanat ile olan münasebetleri üzerinde duracak olan Şakir Kurtulmuş, daha sonra dinleyicilerin sorularına cevap verecek.

Şakir Kurtulmuş, Yeni Dünya Vakfı'nda "İnsan ve Sanat"ı anlatacak

Şair ve yazar Şadi Kocabaş’ın yöneteceği sohbet toplantısı, Yeni Dünya Vakfı Genel Merkezi’nde, 19 Eyül Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Programa katılmak serbest. (Adres: Yeni Dünya Vakfı, Prof. Dr. Kâzım İsmail Gürkan Cd. Nu. 15 Cağaloğlu)

GAZETE, DERGİ VE ŞİİR
 
Şakir Kurtulmuş;1958 Eskişehir doğumlu.İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı.İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü’nü bitirdi.

1977 yılından bu yana çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı.Yeni Devir Gazetesi’nde uzun bir süre ‘Sanat-Edebiyat’ sayfası hazırladı.1980 yılında ‘Tin Yazıtları’ isimli bir edebiyat dergisi yayınladı.İnsan Yayınları’nın kuruluşunda görev aldı. Eskişehir’de lise öğrenimi sırasında arkadaşlarıyla birlikte ‘Fecir’ isimli bir duvar gazetesi çıkardı.

İlk şiiri Mavera Dergisi’nde 1978 yılında yayınlandı.

Yönelişler, Mavera,Aylık Dergi, Edep , Türk Dili, Şiar, Temmuz, Ay Vakti, Ayine, Bir Nokta, Edebiyat Ortamı, Şehir ve Kültür,Yedi İklim  dergilerinde şiir ve yazıları yayınlandı.

Halen Çıra Yayınları bünyesinde Edebiyat Dizisi editörü olarak görev yapan Kurtulmuş, çeşitli okul ve belediyelerde düzenlenen edebiyat atölyelerinde dersler vermeye devam ediyor.

Deneme ve biyoğrafi türünde kitapları da olan Şakir Kurtulmuş’un yayınlanmış şiir kitapları şunlar:

Gökte Asılı Şarkılar/ Çıra Edebiyat Dizisi

Ah Güzel Bir Gün  /Çıra Edebiyat Dizisi

Yusufun Kuyusu / Çıra Edebiyat Dizisi

Ölüm ve Ayna / Çıra Edebiyat Dizisi

                                     

Yayın Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 14:44
banner25
YORUM EKLE

banner26