Safahat okumalarında ikinci dönem

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından, İstiklâl Marşı’nın 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında başlatılan haftalık Osmanlıca Safahat Okumaları'nda ikinci dönem 28 Eylül Salı günü başlıyor.

Safahat okumalarında ikinci dönem

İnternet üzerinden çevrimiçi olarak canlı yayınlanacak olan programı dileyen herkes TYB Konya Şubesi’nin dijital mecra yayın kanallarından izleyebilecek. Program Osmanlıca öğrenmek isteyenler için de önemli kolaylıklar sağlayacak.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından “İstiklâl Marşı Yılı” ilan edilmesiyle birlikte Yazarlar Birliği Konya Şubesi olarak yıl boyunca her hafta Safahat Okumaları yapmayı planladıklarını anlatan TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, “Mart ayında başladığımız Safahat Okumalarını, Koronavirüs salgını sebebiyle salon ortamında değil de çevrimiçi olarak internet üzerinden sosyal mecralarda yaptık. Yaz döneminin şartları gereği verdiğimiz aranın ardından okumalara kaldığımız yerden yılsonuna kadar devam edeceğiz. Salı günü saat 20.30’da programlarımıza 16.ders ile sosyal medya hesaplarımız üzerinden başlayacağız” dedi.

İstiklâl Marşı yılını layık olduğu kültürel şölen havasında icra etmeye gayret ettiklerini kaydeden Başkan Köseoğlu “Safahat Okumaları programı, Osmanlıcaya ilgi duyan ve öğrenek isteyenler için de güzel bir fırsat olmaktadır. Hem merhum Akif’i anlamak hem de Osmanlıca öğrenmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir program olmaktadır. Hasan Yaşar rehberliğinde çevrim içi “Osmanlıca Safahat Okumaları” programımızı her Salı günü saat 20.30’dan itibaren izleyebilirler” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 27 Eylül 2021 Pazartesi 16:53
banner25
YORUM EKLE

banner26