Resim sergisi: “Anadolu Düşleri”

Anadolu’nun ressamı olarak tanınan Yalçın Gökçebağ, saf ve şiirsel bir doğa kavramı üzerinden yola çıkarak yaptığı son dönem resimlerini, “Anadolu Düşleri” isimli sergiyle Armoni Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturuyor.

Resim sergisi: “Anadolu Düşleri”

Sergide pastoral içerikli kır yaşamına dair görüntülerin konu edildiği 13 resim yer alacak.

Sanatçı, Akşehir İlk Öğretmen Okulu'nda çalıştığı yıllarda Anadolu’yu düşünerek resim yapmaya başladığını belirterek, "Özellikle sonbaharın sonlarına doğru, penceremin önünden geçen pancar arabaları beni çok etkilemişti. Arabaları çeken beygirler, onların koşumları, üstlerindeki süsler, arabanın taşıdığı yüke uygun yapısı, giderken tekerleklerin çıkardığı tıngırtılı hepsi çok ilgimi çeken şeylerdi. Anadolu’da gezdiğim, gördüğüm yerlerde,  buğday, pamuk tarlalarının, elma, portakal ya da çay bahçelerinin kenarından geçerken hissettiklerim tuvallerime yansıttığım görüntülerdir" şeklindeki açıklaması, sergideki eserlere dair ipuçları veriyor sanatseverlere…

Yalçın Gökçebağ,  “Anadolu Düşleri” sergisi 30 Nisan – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında Armoni Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Yayın Tarihi: 27 Nisan 2019 Cumartesi 22:00
YORUM EKLE

banner19

banner36