banner17

Radyo Günleri'nde Tevfik Fikret Zamanı

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesinde gerçekleştirilen 'Edebiyatın Yan Etkileri' programı, Tevfik Fikret'i dinleyici ile buluşturacak.

Radyo Günleri'nde Tevfik Fikret Zamanı

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesinde "Radyo Günleri" çerçevesi ile 6 Ocak'ta yayına başlayan "Edebiyatın Yan Etkileri" programı, 5 Mayıs'ta  İTEF 2018 - İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali  kapsamında Tevfik Fikret'i dinleyici ile buluşturacak.

Usta edebiyatçıların edebî yönlerinden daha çok onların hayata bakışlarını, edebiyatın dışındaki yaşantılarını ve bunun eserlerine olan yansımasını araştırıp edebiyatseverlerle paylaşmayı hedefleyen programda, bu kez Türk edebiyatının önemli isimi Tevfik Fikret yer alıyor. Sanatçının hayata dair duruşundan, ruh hallerine, alışkanlıklarına, korkularına, takıntılarına, meraklarına ve daha pek çok insani durumuna kadar bilinmeyen yönleri ve hayatından ilginç anekdotların aktarılacağı program içerisinde anlatılara, dönemin müzikleri de eşlik edecek.

Program, tecrübeli radyocu Gönül Ak'ın sunumuyla, 5 Mayıs Cumartesi günü 15.00 /16.00 saatleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 11:22
YORUM EKLE
banner8

banner19

banner20