Radyo Günleri'nde Orhan Veli Zamanı

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesinde gerçekleştirilen 'Edebiyatın Yan Etkileri' programı, 2 Haziran Cumartesi günü Orhan Veli Kanık'ın yaşamını konu edecek.

Radyo Günleri'nde Orhan Veli Zamanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesinde "Radyo Günleri" çerçevesi ile 6 Ocak'ta yayına başlayan "Edebiyatın Yan Etkileri" programı, 2 Haziran 2018' de ünlü şair Orhan Veli Kanık'ın yaşamını konu edecek.

Usta edebiyatçıların edebî yönlerinden daha çok onların hayata bakışlarını, edebiyatın dışındaki yaşantılarını ve bunun eserlerine olan yansımasını araştırıp edebiyatseverlerle paylaşmayı hedefleyen programda, Garip Akımının öncüsü Türk edebiyatının önemli isimi Orhan Veli Kanık yer alıyor. Sanatçının hayata dair duruşundan, ruh hallerine, alışkanlıklarına, korkularına, takıntılarına, meraklarına ve daha pek çok insani durumuna kadar bilinmeyen yönleri ve hayatından ilginç anekdotların aktarılacağı program içerisinde anlatılara, şairin bestelenmiş şiirlerinden oluşan şarkılar da eşlik edecek.

Yazının ardındaki hayatlara ışık tutan program, tecrübeli radyocu Gönül Ak'ın sunumuyla, 2 Haziran Cumartesi günü 15.00 /16.00 saatleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek.

Yayın Tarihi: 30 Mayıs 2018 Çarşamba 15:46 Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 15:46
YORUM EKLE

banner19

banner36