Pera Öğrenme’den Anneler Günü Atölyesi: "Dergi Sayfalarıyla Dokuma"

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Öğrenme Programları, Anneler Günü’nü eğlenceli bir atölyeyle kutluyor.

Pera Öğrenme’den Anneler Günü Atölyesi: "Dergi Sayfalarıyla Dokuma"

Ve Şimdi İyi Haberler sergisinden ilhamla hazırlanan “Dergi Sayfalarıyla Dokuma” atölyesine çocuklar ve ebeveynleri birlikte katılacak. Kâğıt dokuma tekniğiyle dergi sayfalarından rengarenk altlıkların tasarlanacağı etkinlik 8 Mayıs Pazar günü Zoom uygulaması üzerinden ücretsiz gerçekleşecek.

Pera Öğrenme, Anneler Günü’nü 7-12 yaş grubu çocuklar ve ebeveynlerine yönelik çevrimiçi sergi turu ve atölyeyle kutluyor. “Dergi Sayfalarıyla Dokuma” başlıklı atölye müzenin güncel sergisi Ve Şimdi İyi Haberler’den yola çıkarak tasarlandı. 

Aile boyu sanat keyfi 
Basın sanatını odağına alan Ve Şimdi İyi Haberler sergisini çevrimiçi ortamda rehber eşliğinde gezen katılımcılar, Fransız heykeltıraş César Baldaccini’nin ezilmiş, geri dönüştürülmüş malzeme ve nesnelerden ürettiği eseri yakından inceleme fırsatı buluyor. Katılımcılar daha sonra kâğıt dokuma tekniğiyle dergi sayfaları, makas ve yapıştırıcı kullanarak, üzerine bardak, mum, tabak gibi farklı nesnelerin konulabileceği çok amaçlı altlıklar tasarlıyor. Atölyede öğrendikleri yeni teknikle el becerilerini, motor kabiliyetlerini ve hayal güçlerini geliştiren çocuklar, bu özel günde ebeveynleriyle birlikte üretmenin keyfini yaşıyor.

Yayın Tarihi: 06 Mayıs 2022 Cuma 18:00
YORUM EKLE

banner19

banner36