Panel: Ahmet Yesevi'den Yunus Emre'ye

2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmesinden sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" açılış etkinliği kapsamında "Ahmet Yesevi’den Yunus Emre’ye" başlıklı panel programı açıklandı.

Panel: Ahmet Yesevi'den Yunus Emre'ye

09 Şubat 2021 Salı günü çevrimiçi görüşme programı Zoom’dan düzenlenecek panelde alanında uzman isimler sunum gerçekleştirecek.
Türkiye saatiyle 12:00, Kazakistan saatiyle 15:00’te başlayacak panelin açılış konuşmalarının moderatörü Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek’ten sonra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, T. C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, T. C. Nursultan Büyükelçisi Ufuk Ekici, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov yapacaklar.

Panel konuşmalarını ise Ahmet Yesevi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bülent Bayram’ın moderatörlüğünde; Yunus Emre’nin Hayatı ve Düşünce Dünyası konusu ile Eskişehirli şair ve yazar Mustafa Özçelik, Ahmet Yesevi ve Yunus Emre’nin Düşüncesinde Vahdet-i Vücûd Anlayışı konusu ile Ahmet Yesevi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Dossay Kenzhetayev, Hoca Ahmet Yesevi ile Yunus Emre’nin Düşünce Sisteminin Benzerliği konusunda Ahmet Yesevi Üniversitesi’nden Dr. Mukhit Tolegenov ve Yesevi’den Yunus’a Türk Tasavvuf Düşüncesi konusuyla Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Haşim Şahin yapacaklar.

Yayın Tarihi: 08 Şubat 2021 Pazartesi 12:45 Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 12:57
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26