Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları seminerleri

Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları ihtisas seminerlerine başvurular başladı.

Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları seminerleri

Osmanlı Çalışmaları: Dil ve Kaynaklar ana başlığı altında Osmanlıca Seminerlerinden sonra ikinci kademe olarak tasarlanan Osmanlıca İhtisas Seminerleri, sene içerisinde paket programlar halinde ve bir birini takip edecek şekilde Yazma Eserler, Numismatik, Tenkitli Metin Neşri, Osmanlı Arşivleri, Diplomatika, Arşiv, Osmanlı Epigrafisi: Kitabeler-Mezar Taşları, Hüsn-i Hat, Metin Tahlili gibi alanlarda oluşturulmaktadır. 

Seminerde; Osmanlı sanat, kültür ve dinî hayatının önemli kaynaklarından birini teşkil eden, Osmanlı epigrafisinin en önemli temsilcilerinden olan mezar taşlarının; her biri ayrı araştırmaların konusu olan tipleri, başlıkları, taşıdıkları semboller ve süslemelerinin yanı sıra, metinleri ve kullanılan yazı çeşitleri üzerinde durulacaktır.

Süleyman Berk* nezaretinde 6, 13, 20 ve 27 Aralık 2019 Cuma günleri 16.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek olan Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları ihtisas semineri, ilgili olan herkesin katılımına açıktır.

Katılımcılardan beklenilenler:

  • Temel Osmanlıca bilgisi
  • Toplantılara düzenli katılım

Osmanlı Epigrafisi: Mezar Taşları seminerine katılmak isteyenler 1 Aralık 2019 Pazar gününe kadar online olarak başvurularını yapabilirler.

Başvuru için tıklayınız...

Yayın Tarihi: 27 Kasım 2019 Çarşamba 05:00 Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 15:00
banner25
YORUM EKLE

banner26