Onlar destan yazdı, sen filmini çek

'Çanakkale' konulu kısa film yarışmasına başvurular başladı.

Onlar destan yazdı, sen filmini çek

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek” adıyla düzenlenen “Çanakkale” konulu kısa film yarışmasına başvurular başladı. Başvurular 1 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Çanakkale Kısa Film Yarışması’nın konusu, Çanakkale ve “Çanakkale ruhu” olacak. Yarışmaya, Türkiye genelinde amatör veya profesyonel bütün ilgililer katılabilecek. Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilecek yarışmada ödüllendirilecek kısa filmler ile milli tarih şuuru oluşturmak ve Türkiye genelinde, Çanakkale’yi ve Çanakkale ruhunu merkeze alan her şeyi anlatabilecek genç yeteneklerin ortaya çıkarılıp sinema üzerine çalışmalarını için teşvik etmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Yarışmaya katılan kısa filmler, sinema yazarı İhsan Kabil’in başkanlık yaptığı özel bir jüri tarafından değerlendirilecek. Jüride Doç. Dr. Abdulhamit Avşar ve Coşkun Çokyiğit gibi isimler de yer alıyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerinden başvuru yapabilirler.

İrtibat: Nur Güler - [email protected]

Telefon: 0212 413 11 11 / 2244

Faks: 0212 413 12 66

Adres: Zeytinburnu Belediyesi, Beştelsiz Mah. Belediye Cad. No:5 Zeytinburnu / İstanbul

YORUM EKLE