Ömer Seyfettin vefatının 100. yılında anılıyor

Türk edebiyatının önde gelen hikaye yazarlarından Ömer Seyfettin, vefatının 100. Yılında “Yaşayan Ömer Seyfettin” adlı sergi ve söyleşiyle anılıyor. Anma programı Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde 4 – 10 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ömer Seyfettin vefatının 100. yılında anılıyor

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi, Türkiye Yazarlar Sendikası tarafından düzenlenen Ömer Seyfettin anma programına ev sahipliği yapacak. Türk edebiyatının usta yazarlarından Ömer Seyfettin'in vefatının 100. yılı anısına düzenlenen anma programı kapsamında 4 Ocak'ta açılan "Yaşayan Ömer Seyfettin" adlı sergide, usta yazarın kitapları, fotoğrafları ve kendisine ait dokümanları, 10 Ocak'a kadar görülebilecek.

Türkiye Yazarlar Sendikası, anma programı kapsamında bir de söyleşi düzenliyor. “Ömer Seyfettin’in Öykücülüğü ve Dili” adlı söyleşinin konuşmacıları yazar Nükhet Eren, Tahir Şilkan ve Yusuf Çotuksöken olacak. Türk edebiyatında kısa hikayeciliğin kuruculuğunu yapan, Türkçe’de sadeleşmenin savunucularından olan Ömer Seyfettin’in öykücülüğü ve dili üzerine yapılacak söyleşi 7 Ocak Salı saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde.

Yayın Tarihi: 06 Ocak 2020 Pazartesi 04:00
YORUM EKLE

banner19

banner36