O kardeşliği hissetmeden olmaz!

Ahmet Mercan, zihinsel emperyalizmi Eskişehir'de İlim Yayma’nın programında anlattı.

O kardeşliği hissetmeden olmaz!

 

İlim Yayma’lı gençlerin Eskişehir’de düzenlediği programa Ahmet Mercan konuşmacı olarak katıldı. Programda yazar Ahmet Mercan, toplumdaki aile düzeninin nasıl olması gerektiğinden, Doğu-Batı ilişkisinden, dünya Müslümanlarının diğer dinlerle etkileşiminden bahsetti.

Programda şiirler okundu, slayt sunumu yapıldı ve işgal altındaki Müslümanlara yapılan fiziki ve manevi işkencelerin görüntüleri gösterildi.Ahmet Mercan

Global dünyada adil uygulamalara yer yok

Kültürel yozlaşmaya de dikkat çeken yazar Ahmet Mercan, süper güçlerin sadece sıcak savaş yöntemiyle amaçlarına ulaşmadıklarını söyledi. En önemli etken olan televizyon ve internetin insan üzerindeki etkilerinin emperyalistlerin amaçlarına hizmet ettiğini de ekleyen Mercan, bu etkenlerin kullanım sürelerinin aile içerisinde kısaltılması gerektiğini söyledi.

Aile içerisindeki iletişimin televizyon ve internet tarafından azaltıldığını ve evlerin kamusal alana eklemlendiğini söyleyen Mercan, emperyalist güçlerin kendi ülkelerine Müslümanların terörist olarak tanıtılması yoluyla insanların beyninin yıkandığını söyledi. Ahmet Mercan ayrıca irademizi denetlememiz gerektiğini, yaşam tarzımızın Batıdaki gibi olmaması gerektiğini de ifade etti. Global dünyada adil uygulamaların olmadığını, global dünyada gücün hukuktan koptuğunu vurgulayan Ahmet Mercan sıraladığı örneklerle Asr-ı Saadet’teki anlayışa vurgu yaptı.

Muhacir Ensar kardeşliğini örnek verdi, Mekke'yi fetheden şuura işaret etti. Musab bin Umeyr'in, Üsame bin Zeyd'in örnekliklerini hatırlatarak yeryüzüne adaletle ayak basmanın önemini, gereğini anlattı.

 

İshak Can haber verdi

YORUM EKLE

banner36