Necip Fazıl ile Çile

Necip Fazıl Kısakürek’in oğlu Mehmed Kısakürek ile 14 Mart’ta söyleşi gerçekleştirilecek.

Necip Fazıl ile Çile

Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Araştırma Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, modern Türk edebiyatının büyük şairi Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 35’inci yıldönümünde “Bir Şiir / Bir Hayat” adlı sergi ile anıyor. 5. Uluslararası İstanbul CNR Kitap Fuarı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, 9 Mart Cuma günü Yeşilköy’deki CNR Kitap Fuarı Sergi Salonu’nda başladı.

Ziyaretçilerin Necip Fazıl Kısakürek’in bütün sanat ve dünya görüşünü içinde barındıran “Çile” adlı şiirinin mısralarını yaşayarak derinden hissedebilmesi amacını taşıyan sergide, Necip Fazıl’ın el yazısını içeren evrakların yanı sıra şairin fotoğraflarına, kitaplarına, kişisel eşyalarına ve ayrıca ressam Hatice Yıldız’a ait bir yağlıboya tabloya yer verilecek. Sergi CNR Kitap Fuarı Sergi Salonu’nda 18 Mart Pazar gününe kadar görülebilecek.

Ayrıca 14 Mart'ta Necip Fazıl Kısakürek’in oğlu Mehmed Kısakürek ile okurların katıldığı bir de söyleşi gerçekleştirilecek. Program, CNR Kitap Fuarı Konferans Salonunda 15.00'te...

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 19:33
YORUM EKLE

banner19

banner13