Kütahya'da 'Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi' sempozyumu

Kütahya'da 1-3 Ekim tarihlerinde 'Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi' sempozyumu gerçekleştirilecek.

Kütahya'da 'Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi' sempozyumu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İlahiyat Fakültesi ve DPÜ İslam Medeniyeti Uygulama ve Araştırma Merkezi (DİMAM) tarafından organize edilen ’Kütahyalı Bilge Şair Sunullah-ı Gaybi Sempozyumu’nun, 1-3 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.

DPÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli, sempozyumda Sunullah-ı Gaybi’nin hayatı, eserleri, döneminin dini, kültürel, sosyal ve siyasi hayatının tüm yönleriyle ele alınmaya çalışılacağını, hem Dumlupınar Üniversitesi’nden hem de yurtiçi ve yurt dışındaki üniversitelerden alanına hakim akademisyenlerin bildiri sunacağını belirtti.

Kemikli, sempozyumunun sonunda Kütahya’nın değerlerinden birisinin daha tanıtılmış olacağını, böylece sempozyumunun günümüz insanı ile geçmiş arasında gönül bağı kurulmasına vesile olacağını belirterek diğer taraftan Kütahya’nın tanıtımına, tarihi ve turistik yönlerinin ortaya çıkarılmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Prof. Dr. Bilal Kemikli, Dumlupınar Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi ile Kütahya Belediyesi’nin maddi ve manevi destek vererek sempozyumun gerçekleşmesine büyük katkı sağladığını söyleyerek, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, sempozyuma katkı sağlayan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’a, Kütahya MÜSİAD ve Kütahya Müftülüğü yetkililerine teşekkür etti.

Bilal Kemikli ayrıca, etkinliğin 1 Ekim günü Kütahya Yeni Kültür ve Ticaret Merkezi’ndeki açılış ile başlayacağını, 2 Ekim’de oturumların İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfi 2’de devam edeceğini ve 3 Ekim günü de konuklarla düzenlenecek Kütahya gezisiyle sempozyumun sona ereceğini ifade etti.

Bilal Kemikli, sempozyuma tüm Kütahya halkının davetli olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 10:09
YORUM EKLE

banner19