Konferans: "Bilgi Çağı - Teknolojik Sanat Eserlerinin Geleceğe Taşınması"

Sakıp Saban Müzesi'nde digitalSSM’in fiziksel mekânı, etkinliklerine Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Selçuk Artut'un "Bilgi Çağı - Teknolojik Sanat Eserlerinin Geleceğe Taşınması" konulu konuşmasıyla devam ediyor.

Konferans: "Bilgi Çağı - Teknolojik Sanat Eserlerinin Geleceğe Taşınması"

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin dijital arşiv platformu digitalSSM’in fiziksel mekânı, etkinliklerine Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Selçuk Artut'un “Bilgi Çağı - Teknolojik Sanat Eserlerinin Geleceğe Taşınması" konulu konuşmasıyla devam ediyor.

Günümüz sanatında, teknolojiyle bağlantılı tüm alanlarda olduğu gibi, sanat eserlerini geleceğe taşıma yöntemleri de çeşitli soruları beraberinde getirmektedir. Hangi koruma yöntemlerinin nasıl uygulanacağı sorusu sanatçı, sanat kurumu ve koleksiyoner gibi konuyla ilgili taraflar için büyük önem taşımaktadır. Sürekli gelişmekte olan teknoloji karşısında, üretilen güncel eserlerin tutarlı bir biçimde korunabilmelerine dair birtakım prensiplerin belirlenebilmesi için oldukça kapsamlı ve disiplinler arası bir çalışmanın yapılması gerekmektedir.

Selçuk Artut, teknoloji içeren eserler üreten bir sanatçı olarak karşılaştığı durumlardan ve üretim pratiklerinden yola çıkacağı konuşmasında, sanat eserlerinin geleceğe taşınması konusunu ele alacak.

Tarih: 23 Mayıs Perşembe

Saat: 14.00

banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13