'Kısa çek uzun anlat' sinema atölyesi

Bilal Yorulmaz, Koray Demir ve Reza Hemmatirad 12 Aralık'tan itibaren seminerler verecek.

'Kısa çek uzun anlat' sinema atölyesi

“Kısa Çek Uzun Anlat” projesi kapsamında 12 Aralık Cumartesi günü saat 17.00’de Bağlarbaşı Kültür Merkezi‘nde  başlayacak olan etkinliklerin ilkine Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz konuk oluyor. Yorulmaz, Sinema ve Din Eğitimi alanında doktora çalışması yaptı.

Mesleki Gelişim Seminerleri’nin ikinci konuğu ise Mahşer: Nabucconun Sırrı, Kur’an filmleri gibi çalışmalar ile birlikte birçok reklam, tanıtım ve belgesel filmin yönetmeni Koray Demir. Bu etkinlik de 13 Aralık Pazar günü saat 17:00’de Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Son program ise 20 Aralık Pazar günü saat 17:00’de ise Uzun Hikaye ve Sürgün İnek filmlerinin sanat yönetmeni Reza Hemmatirad, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde tecrübelerini paylaşacak.

“Kısa Çek Uzun Anlat” Sinema Atölyesi projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen, gençlerin yaratıcı yönlerini keşfederek sinema dünyasına ilk adımlarını atmalarını amaçlayan ve sanatın dilini kullanarak kendilerini özgürce ifade edebilmelerine olanak sağlayan bir proje.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 11:13
banner12
YORUM EKLE

banner19