Ken'an Rifâî Sempozyumu başlıyor

“Rahmet Kapısı” başlıklı Uluslararası Ken’an Rifâî Sempozyumu 29-31 Mayıs tarihleri arasında 9 oturumda 40 katılımcıyla gerçekleşecek.

Ken'an Rifâî Sempozyumu başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk Kadınları Kültür Derneği (TÜRKKAD) İstanbul Şubesi ve Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından birlikte düzenlenen “Rahmet Kapısı” başlıklı Uluslararası Ken’an Rifâî Sempozyumu 29-31 Mayıs tarihleri arasında 9 oturumda 40 katılımcıyla gerçekleşecek. Sempozyuma Kenan Rifâî'nin torunu Orhan Seyfi Büyükaksoy'dan Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbulŞubesi Başkanı Cemâlnur Sargut'a, Duke Üniversitesi İslamî Çalışmalar Merkezi'nden Prof. Dr. Bruce Lawrance'den Kuzey Carolina Üniversitesi Dinî Etüdler Bölümü'nden Prof. Dr. Carl W. Ernst'e kadar dünyaca ünlü akademisyenler katılarak tebliğlerini sunacaklar.

Uluslararası Kenan Rifâî Sempozyumu 29 Mayıs Cuma günü 14.00'te Yenikapı Mevlevîhanesi'ndeki açılış töreni ile başlayacak. Aynı gün 20.00'de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Lâ Edrî Topluluğu "Bestelenmiş Şiirleriyle Kenan Rifaî" başlıklı konser verecek. Konser halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Program, 30-31 Mayıs tarihlerinde İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenecek oturumlarla devam edecek. Sempozyumda, maddi ve manevi ilimleri şahsında birleştiren, devrinin Hz. Mevlânâ'sı ve Hz. İbnu'l Arabi'si olarak gösterilen Kenan Rifâî'nin hayatı, eserleri ve tasavvuf anlayışı sunulacak tebliğlerle konuşulacak. Sempozyum ayrıca www.kenanrifaisempozyumu.org adresinden canlı olarak da izlenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 00:01
banner12
YORUM EKLE

banner19