Kayapa Söyleşileri’nin konuğu Ayşe Şener

Şakir Kurtulmuş’un sunumuyla gerçekleşen Kayapa kültür edebiyat söyleşilerinin bu hafta konuğu Ayşe Şener. İlahiyat ve felsefi çalışmaları ile bilinen, metin yazarlığı da yapan Şener halen Milat gazetesinde köşe yazısı yazıyor.

Kayapa Söyleşileri’nin konuğu Ayşe Şener

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ‘Anlam Arayışı’ adı altında dizi söyleşileri ve gençlere yönelik keşif ve film atölyesi çalışmaları olan Ayşe Şener’in kitap çalışmaları da devam ediyor. Son dönemde kitapları Beyan Yayınlarınca basılan Şener’in yayınlanmış eserlerinden bazıları şunlar; Anlamın İzinde 1,2,Diriler İçin Bir Yasin Okuması, Köprüde Uyanmak, İki Nedir Arasındaki Okyanus; Ahmet Yesevi, Çocuklar İçin 40 Hadis, Peygamberimizin Hayatı.  

Şakir Kurtulmuş’un sunumuyla gerçekleşecek söyleşide  üç aylara girerken, konuyla ilgili ‘Hiç Aylar, Üç Aylar ve Ramazan’ kitabı çerçevesinde, Ramazanı nasıl karşılamalı, nasıl yaşamalı, nasıl anlamalı  soruları etrafında konuşulacak.

Kayapa kültür sanat kafede gerçekleşen daha önce Uğur Canpolat, Abdüssamed Altuntaş ve Sadık Yalsızuçanlar, Selma Medeni ve Nilüfer Z. Aktaş, Sinan Özyurt’un  katıldığı  söyleşiler her hafta Cumartesi günleri saat 17-18 arasında yapılıyor. Yazar Ayşe Şener’in  konuk olacağı söyleşi  09 Mart Cumartesi günü Kayapa’nın Üsküdar’daki yerinde gerçekleşecek.

Yayın Tarihi: 06 Mart 2019 Çarşamba 15:00
YORUM EKLE

banner19

banner36