Kartal'da resim sergisi

Selim Kalay'ın öğrencilerinin resim sergisi 9 Haziran Salı günü Kartal'da açılıyor.

Kartal'da resim sergisi

Kartal Halk Eğitim merkezi öğrencileri geleneksel yıllık sergilerini yapmaya hazırlanıyor. Öğretmenleri Selim Kalay'la birlikte yıllardır resme gönül vermiş bir grup sanatkar hanımın sergisi. Onlar, yıllarca çoluk çocuğunu yetiştirmek telaşıyla arzu ve isteklerini ve hatta emellerini ertelemek zorunda kalan anneler, " artık sıra bende" diyerek, hayallerinin peşinden gidiyorlar.

Bu değerli sanatkar hanımların bir çoğu, bu sınıfta bir araya gelmeden önce de resim çalışmaları yapıyorlarmış. Fakat Selim Bey'le birlikte çok daha profesyonel bir çalışmaya girişmişler. Selim Kalay genç yaşına rağmen, her anlamda çok iyi bir eğitmen olduğunu ispatlamış, yegane eğitimcilerimizden biri. Öğrencilerine elinden gelen yardımı esirgemeyen, onları sadece boş zamanlarını geçirmek için bir araya gelmiş bir grup insan olarak görmeyen, her türlü teknik bilgiyi bir lisans eğitimi gibi vermeye çalışan, idealist bir eğitimci.

Bu sergiyi kaçırmayın. Kaçırmayın ki, içimizde, yanı başımızda yaşayan bu değerli, sanatkar hanımlarımızın, hünerli ellerinden ve yürekli gönüllerinde kopup gelen bu eşsiz güzelliği görebilesiniz.

Serginin açılışı, 9 Haziran 2015 tarihinde, Kartal Belediyesi binasında fuaye salonunda, saat 11:00'de gerçekleştirilecek. Sergiden aynı zamanda eser satın alınabilecek.

 

Sevinç Şahin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 11:23
YORUM EKLE

banner19

banner13