Kafkasya coğrafyası gençleri bekliyor

Uluslararası Genç Derneği gençleri Kafkasya bölgesine gönderiyor.

Kafkasya coğrafyası gençleri bekliyor

Bugüne kadar 13 farklı ülkeye yüzlerce gönüllü gönderen Uluslararası Genç Derneği (UGED), Afrika ve Balkanların ardından bu sefer Kafkaslara gidiyor. Projenin adı: "Geçmişin İzinde Geleceğe Yürüyen Gençlik"

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) destekli, Azerbaycan ve Gürcistan’ı kapsayan kültür gezisi projesine dair derneğin açıklaması şu şekilde: "Projenin temasını bundan bir asır evvel Çanakkale’de şehit düşen Azeriler ile Kafkas İslam Ordusu oluşturuyor. 15 genç binlerce yıllık kardeşliğin, yakın zamandaki destansı fedakârlık, özveri ve mertliğe dönüşmüş hikâyesi peşinde Kafkas coğrafyasını keşfe çıkacaklar.

Yaşayan tarihi, şehirde dolaşan kültürü, binlerce yılı fısıldayan yemekleri, bir başka doğan güneşi, deniz olmayan Hazar Denizi`ni, bizden olanı, bizi ve kendilerini deneyimleyecekleri bu sefere gönül vermiş “elçiler” arıyoruz. Biz gideriz de oradaki kardeşlerimiz ne iş tutup durur? Bu gidişimiz başka dönüşlere vesile güzelliklere gebe; zira oralarda bizden 2 ay sonra buralara gelecek 15 kardeşimizi de tanıyacağız. Gidip de onları çağıracağız. Hem gideceğiz hem getireceğiz. Gidişimiz sadece gitmekle kalmasın, güzellikleri sesleyelim, oradan bu topraklara taşıyalım diye kültür elçisi olacak öğrencilere, gönüllere, gönüllülere açık davettir ki “Dünya Bizi Bekliyor” senin için küçük dünya için büyük bir adım at, hemen başvur!"

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için: //gencdernegi.org/kafkaslar

Yayın Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 10:37 Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 10:37
banner25
YORUM EKLE

banner26