İstanbul Oda Orkestrası Süreyya Operası Sahnesi’nde

Her pazar klasik müzikseverleri Kurukahveci Mehmet Efendi sponsorluğunda ağırlayan Süreyya Operası, ev sahipliğini yaptığı “Kahve Konserleri” kapsamında müzik ziyafeti sunmaya devam ediyor.

İstanbul Oda Orkestrası Süreyya Operası Sahnesi’nde

Süreyya Operası Kahve Konserleri’ni tercih edenler bu hafta; 1961 yılında Dr. Hamit Alacalıoğlu tarafından kurulmuş olan İstanbul Oda Orkestrası’nın performansıyla oda müziğinin en nadide örneklerini dinleyecek. 

Şefliğini Ramon Tebar’ın, solistliğini (bas) ise Burak Bilgili’nin üstleneceği konser, George Frederic Handel’in "Di cupido impiego i vanni” (Rodelinda Operasından Garibaldo Aryası), “Pensa chi geme d’amor piagata” (Alcina Operasından Melisso Aryası), “Sorge infausta” (Orlando Operasından Zoroastro Aryası) adlı üç eseri ile başlayacak. Konser, Charles Gounod’un “Vous qui faites l’endormie” (Faust Operasından Mephistopheles Aryası), Sergei Rachmaninoff “Ves tabat spit” (Aleko Operasından Aleko Aryası), Gioacchino Rossini “La Calunnia” (Sevil Berberi Operasından Don Basilio Aryası), C. Obelian "Kak molody my byli, Carlos Gardel "Por Una Cabeza”, D. Modugno & F. Migliacchi "Nel blu del pinto di piu" "Volare" ve C. François & J. Revaux & P. Anka "My way" ile devam edecek.

 

Orkestra ve oda müziğinin önde gelen isimleri Mayıs ayına kadar Süreyya Operası’nda Kurukahveci Mehmet Efendi desteği ile seyirciyle buluşmaya devam edecek. Katılımcılar, Süreyya Operası fuaye alanında daha önce yayınlanmamış fotoğraf ve belgeleri içeren ”Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları’nın 150 Yılı” kitabını da edinebilir.

 

 

 

YORUM EKLE