İslam'a hizmet ödülleri sahiplerini buluyor

İslam'a hizmet ödülleri 25 Aralık Cuma akşamı sahiplerini buluyor.

İslam'a hizmet ödülleri sahiplerini buluyor

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (s.a.s.) doğumunun yıldönümünü ve herkesi tevhid bayrağı altında toplayan sevgisini idrak etmek gayesiyle her yıl verilmekte olan “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri, ikinci bir mevlid kandilinin idrak edildiği 2015 yılının bir hususiyeti olarak, “Özel” “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri adı altında 25 Aralık’ta sahiplerini buluyor.

“Cân-ı Candır, Hz. Ahmed, Muhammed, Mustafâ” başlığı ile düzenlenecek gecede takdim edilecek “Özel” “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri,  Türkiye’den Doç. Dr. İbrahim Kalın’a ve yurtdışından Rene Guénon’a veriliyor.

Yapmış oldukları çalışmalar ile İslâm’a hizmet eden Hz. Peygamber dostlarına vefâ göstermek maksadıyla 2005 yılında Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi başkanı Cemâlnur Sargut’un öncülüğünde başlatılan “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri kapsamında bugüne kadar yurtiçinden ve yurtdışından 26 akademisyen, sanatçı ve fikir insanına “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülü verildi.

TÜRKKAD - Türk Kadınları Kültür Derneği ve KERİM Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından düzenlenlenmekte olan ve bu yıl 12.si gerçekleştirilecek ödül töreninde Dr. Ahmet Murat Özel “Hakîkat-i Muhammedî” konulu bir konuşma yapacaktır. Gece, ödüllerin takdim edilmesinin ardından Lâ Edrî Tasavvuf Mûsıkîsi Topluluğu tarafından verilecek olan konserle tamamlanacaktır.

Tarih: 25 Aralık 2015 Cuma, saat 19.00

Yer:  ICC, İstanbul Kongre Merkezi - Harbiye Salonu / İstanbul

Yayın Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 13:28 Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 13:28
YORUM EKLE

banner19

banner36