İrlanda'dan Gezgin Nağmeler

Brendan Power ve Anne-Marie O’Farrell 2 Nisan 2018 Pazartesi günü saat:20:00' de Şişli Harbiye'de bulunan Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ''İrlanda'dan Gezgin Nağmeler'' konseri verecek.

İrlanda'dan Gezgin  Nağmeler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığınca Nisan ayında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Uluslararası Etno Müzik Festivali düzenleniyor.

Etno Müzik Festivali’nin ikinci gününde 2 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00'de “İrlanda’dan Gezgin Nağmeler” sahnede olacak.

Brendan Power ve Anne-Marie O’Farrell geleneksel İrlanda müziğinin iki usta müzisyeni. Geleneksel ezgileri hem eski hem de yeni melodilerle birleştirerek İrlanda’nın antik müzikal mirasındaki çeşitliliği gözler önüne seren bu iki müzisyen yepyeni bir ton keşfetmiş. 17.yüzyıl İrlanda’sının ünlü arp bestecileri Rory Dall Ó Catháin ve Turlough O’Carolan’ın besteleri dâhil yüzyıllar öncesinden kalan pek çok besteyi Armonika ve Arp ile harmanlayarak çalmaktadırlar. İrlanda’nın iyi bilinen halk havaları, sanatçıların kendi orijinal besteleri ve geleneksel aranjmanlar birleştiğinde eski ve yeni birbiri içinde erirken dinleyenlere müthiş bir deneyim sunuyor

Yayın Tarihi: 02 Nisan 2018 Pazartesi 09:59 Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner36