"İnsanlığın Yedi Yüzü" fotoğraf sergisi

"İnsanlığın Yedi Yüzü Fotoğraf Sergisi" 21 Aralık Çarşamba saat: 18.00'de Artizan Sanat'ta açılıyor

"İnsanlığın Yedi Yüzü" fotoğraf sergisi

İnsanlığın Yedi Yüzü Fotoğraf Sergisi

Açılış: 21 Aralık Çarşamba Saat: 18.00

Sergi Süresi: 21 Aralık – 31 Aralık

Yer: Artizan Sanat

Küratör: Cevahir Buğu

Sergi Söyleşisi: Açılış sonrası 21 Aralık Çarşamba  Saat 19:00’da Mehmet Lütfi Şen’in moderatörlüğünde Küratör Cevahir Buğu ile söyleşi gerçekleşecek.

Fotoğraf Sanatçıları: Cevahir Buğu, Erkan Aksu, Fatih İşçi, Özgür Altınay, Serkan Özkaptan, Sinan Demirci

Sergi Hakkında:

Hepimiz farklı yüzlerle hayata ve birbirimize bakarız.

Ancak sahip olduğumuz temel değerler vardır. Bizi insan yapan da budur. Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Hareketi insan onurunu ayakta tutmak için yedi temel prensiple çalışmalarını sürdürüyor.

1868 yılından bu yana Hareketin bir parçası olan Kızılay, bünyesindeki fotoğraf sanatçılarının tanıklıklarını bir sergiye dönüştürdü.

İnsan yüzünün detaylarını daha iyi fark edebilmek için 300 cm x 300 cm büyük ebat baskılar kullanıldı.

Kullanılan malzemenin geçirgenliği insan ruhunun kırılganlığını ve duyguların geçişkenliğini temsil ettiği gibi aynı zamanda Türk Kızılayın şeffaf yapısına bir göndermedir.

Sergi tasarımı katılımcıların doğrudan eserlere teması ve etkileşimini öngörür. İzleyicilerin varlığı ile oluşan hava akımı ve dokunarak oluşturacakları devinim ile sergi alanını kişisel bir alana dönüştürmesi planlanır.

Temas ile harekete geçen eserler, izleyicinin Türk Kızılay ailesi ile birden fazla hayata dokunup değiştirme gücüne sahip olma ortaklığını imler ve bu iyiliğe katkıda bulunmaya davet eder.

Bu eylemlilik ve etkileşim ziyaretçilerin Türk Kızılay yapısı ile daha kolay iletişim kurmasını hedefleyen kişisel deneyim alanıdır.

 

ARTİZAN SANAT hakkında

Artizan Sanat, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yaratıcı Endüstriler Başlığı kapsamında, İstanbul Sanat Paylaşım Derneği tarafından projelendirilen ve Beyoğlu Belediyesi, Medipol Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen “İstanbul Görsel Sanatlar Merkezi” projesidir. Proje kapsamında İstanbul’a uluslararası birikimin paylaşımını önceleyen, butik, entelektüel, plastik sanatlar ve sinema etkinliklerini önceleyen kalıcı bir merkez oluşturulması hedeflenmektedir. Artizan Sanat, Beyoğlu İlçesi Mis Sokak’ta Beyoğlu Belediyesinin projeye tahsis ettiği merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Yayın Tarihi: 24 Aralık 2022 Cumartesi 12:00
YORUM EKLE

banner19

banner36