İlhan Aydan “Derin Yüzey” Sergisi

Ressam İlhan Aydan’ın deniz ve mavinin tonlarıyla yaşamı sadeleştirdiği “Derin Yüzey’ resim sergisi Zeytinburnu Kültür Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

İlhan Aydan “Derin Yüzey” Sergisi

İlhan Aydan “Derin Yüzey” Sergisi
Gösterim Tarihleri: 27 Mart 2023 tarihine kadar Zeytinburnu Kültür Sanat’ta devam edecek sergi, her gün saat 10.00 – 21.00 arası ziyarete açık olacak

Derin Yüzey çalışmasında, doğada gördüklerini sadeleştirip aza indirgeyen ressam, eserlerinde ağırlıklı olarak mavi ve tonları kullanmayı tercih ediyor. Biçimler, eşyalar doğa öğeleri ya da insana dair olan her şeyin minimum ölçüde kullanıldığı eserlerde; renkler, kompozisyon ve resmin içindeki her şey sade ve güçlü bir bakışla anlatılmış. İlhan Aydan’ın denizi tema edinen Derin Yüzey resimleri izleyiciye salt bir manzara tasviri sunmanın ötesinde doğayı, yaşamı ve sosyokültürel alanı okuyacak bir zemin oluşturuyor.

İlhan Aydan kimdir?

1976 yılında Erzincan’da doğan İlhan Aydan, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Bilim Dalı’ndan 200 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde İletişim Sanatları üzerine yapmıştır. Hâlen Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okulda okul müdürü olarak görev yapmakta olan İlhan Aydan bugüne kadar birçok kişisel ve karma sergide eserlerini sanatseverlerle buluşturmuştur. Aynı zamanda birçok serginin küratörlüğünü yapmış ve yine birçok sergiye hazırlık ve uygulama aşamasında destek vermiştir.

YORUM EKLE