İLEM’de yazı kampı heyecanı

İlmi Etüdler Derneği’nde (İLEM) Yazı Kampı heyecanı yeniden başladı. 3 gün boyunca, 10 konuşmacının 7 oturumda bir araya geleceği programın 6-7 ve 8 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşeceği duyuruldu.

İLEM’de yazı kampı heyecanı

Akademik eğitimler, projeler ve yayınlarla adından sıkça söz ettiren İLEM, yazı – eser üretimine dair düzenlediği Yazı Kampı’nın ikincisine hazırlanıyor.

Bir geleneğe dönüşen İLEM Yazı Kampı’nın ikinci durağı, “Neyi/Nasıl Yazmalıyım?” teması etrafında ilgilileri ile buluşacak. Moderatör eşliğinde düzenlenecek oturumların akabinde ayrıca müzisyen Sedat Anar’dan santur dinletisinin yer alacağı aktarıldı.

Programa dair bilgi veren İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit, “Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Kasım ayında İLEM 1. Yazı Kampı’nı düzenlemiş ve alanında söz sahibi birçok kıymetli ismi, yazma heyecanı duyan ilgilileriyle buluşturmuştuk.” ifadelerini kullandı. İlk programın temasının “Nasıl Daha İyi Yazabilirim?” olduğuna dikkat çeken Macit, sözlerini şöyle sürdürdü: “İsmail Kara, A. Ali Ural, İhsan Fazlıoğlu, Ahmet Murat Özel, Cihan Aktaş, İbrahim Halil Üçer, Lütfi Sunar ve Mustafa Özel gerek akademik gerekse edebi yazımın inceliklerini kişisel tecrübeleri üzerinden aktarmıştı. Şimdi de 2. Yazı Kampı’nda yine çok değerli isimlerle “Neyi/Nasıl Yazmalıyım?” teması etrafında zengin söyleşiler gerçekleştirmek istiyoruz.”

Türk Hikayeciliğinin Usta İsmi Mustafa Kutlu Yazı Kampı’nda

6 Nisan’da başlayacağı ilan edilen Yazı Kampı’nın ilk gününün “Kendi Hikayemizin Peşine Düşmek” temasıyla 2 oturumdan oluşacağı ifade edildi. Açılış oturumunda Türk hikayeciliğinin usta isimlerinden Mustafa Kutlu, Mehmet Dinç moderatörlüğünde katılımcılarla buluşacak. Kutlu’nun konuşmasında yazıya dair tecrübelerini ve hayat hikayesini aktaracağı belirtildi. İkinci oturumda ise “Yaza Yaza Yaşamak” başlığıyla M. Şerif Eskin moderatörlüğünde Beşir Ayvazoğlu konuk olacak.

Kampın ikinci gün teması ise “Yazının Yol Haritaları” başlığıyla devam edecek. Günün ilk oturumunda “Yazının Halleri” başlığıyla Necdet Subaşı konuk olurken ikinci oturumda Alev Erkilet, “Kendini İnşa ve Dünyayı Değiştirme Eylemi Olarak Yazmak” başlığıyla dinleyicilere hitap edecek. Son oturumda ise “Eleştirel Yaklaşımda İki Düzeyli Analitik Okuma” başlığıyla Yasin Ramazan Başaran misafir olacak.

Dergicilik ve Editörlük Özel Oturumu

“Dergiler ve Editörlük” temalı kampın son gün oturumlarında Mahmut Hakkı Akın, Dursun Çiçek, Ali Utku, Taşkın Takış ve İslam Dalp konuşmalarıyla yer alacak. “Yazının Hikayesine Dahil Olmak: Dergi ve Kitap Editörlüğü” başlıklı ilk oturum Mahmut Hakkı Akın, Dursun Çiçek ve Ali Utku dergi ve kitap editörlüğünün püf noktalarına değinecek. Kampın son oturumunda ise Yusuf Temizcan moderatörlüğünde Taşkın Takış ve İslam Dalp “Editörlük Zanaatı” başlığı etrafında bir araya gelecek.

İLEM 2. Yazı Kampı, Sedat Anar’ın Santur dinletisiyle son bulacak.

Başvuruların 10 Mart’a kadar devam ettiği İLEM 2. Yazı Kampı’nın detaylarının ilem.org.tr adresinde yer aldığı ifade edildi.
 

Yayın Tarihi: 26 Şubat 2021 Cuma 18:21
YORUM EKLE

banner19

banner36