İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği’ne başvurular devam ediyor

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (İAE), yeni yaklaşım ve yayımlanmamış belgelerle İstanbul araştırmalarına katkıda bulunan çalışmaları desteklemeyi sürdürüyor. Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) ile birlikte hayata geçirilen İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği, tarih öncesinden 20. yüzyıla kadar İstanbul’un arkeolojisi, mimarisi, sanat tarihi ve mirası üzerine çalışan doktora sonrası bilim insanlarının başvurularını bekliyor.

İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği’ne başvurular devam ediyor

İstanbul’un Merkezinde Kente Yeni Bir Bakış
Başarılı aday, 2023-2024 akademik yılının güz döneminde Beyoğlu’ndaki ANAMED binasında ikamet edecek ve önerdiği araştırma için hem İAE’nin hem ANAMED’in olanaklarından yararlanma imkânına sahip olacak. Araştırma desteği; her iki sponsor kurumun araştırma ve kütüphane olanaklarına, etkinliklere ve akademik topluluklara tam erişimin yanı sıra fırsatlar paketi dışında kalan masrafları karşılamak üzere aylık bir hibe, Türkiye’ye gidiş-dönüş uluslararası seyahat masrafları, ANAMED binası içinde bir dairede konaklama, haftada beş öğünlük yemek kartı, sağlık sigortası, mütevazı bir araştırma bütçesi ve çalışma alanı gibi çeşitli avantajlar ssunuyor. 

İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği’ne 18 Aralık’a kadar ANAMED’in başvuru sistemi üzerinden başvuru yapılabilir. Başvuru dili İngilizcedir.

Yayın Tarihi: 05 Aralık 2022 Pazartesi 16:00
YORUM EKLE

banner19

banner36