Hırka-i Şerif'te kurs kayıtları başladı

Hırka-i Şerif Vakfı Kültür Merkezi'nde, 27 branşta düzenlenen sanat ve meslek eğitim kursları için kayıtlar başladı.

Hırka-i Şerif'te kurs kayıtları başladı

Hırka-i Şerif Vakfı Kültür Merkezi yeni eğitim - öğretim dönemi için kapılarını açıyor. Hırka-i Şerif Vakfı Kültür Merkezi’nde klâsik Türk-İslâm sanatları, modern sanatlar, müzik ve dil eğitimi ile medeniyetimizin izlerini geçmişten geleceğe aktarma yolunda birçok branşta hizmet veriliyor.

Hüsn-i Hatta, Ali Rıza Özcan; Tezhipte, Şehnaz Özcan; Çinide, Levent Kum; Kaligrafide, Etem Çalışkan; Keman Eğitiminde, Orhan Aykut; Ney Eğitiminde, Fatih Oral; Tarih ve Kültür Sohbetleri Eşliğinde Osmanlıcada, Dursun Gürlek; Okuma, Yazma ve Edebiyat Üzerine Düşünme Atölyesi’nde ise Ali Ayçil ders veren hocalar arasında.

Karakalem, Ebru, Fotoğraf, Bendir, 3-6 Yaş Çocuk etkinlikleri, Arapça, Osmanlı Türkçesi İmlası, Osmanlıcada Kolay Metinler, Osmanlıcada Arapça-Farsça Kurallar, Osmanlı Paleografyası, Kur’an-ı Kerim dersleri gibi katılım belgeli ve sertifikalı kurslar da mevcuttur.

Hırka-i Şerif Vakfı Kültür Merkezi çocukları da unutmadı; Resim, Ebru, Kaligrafi, Kur’an-ı Kerim, Drama Ritim ve Gitar gibi kurslar da büyük ilgi görüyor.

Tarihi bir atmosferde siz de alanında uzman, kıymetli eğitim kadrosuyla, bir sanatın huzurlu iklimine giriş yapmak istiyorsanız kayıt yaptırmakta geç kalmayın.

İletişim

Tel: (212) 491 04 27 / (212) 631 73 03

Fax: (212) 491 04 18

Gsm: 0 507 302 47 83

Web: www.hirkaiserifvakfi.com E-Posta: hirkaiserifvakfi@hotmail.com

Akşemsettin Mah. Sarıgüzel Cad. No: 111 Hoca Üveys Camii Külliyesi Fatih / İstanbul

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 13:50
YORUM EKLE

banner19