“Heybemdeki Çocuk Şehri” projesi için başvurular başladı

Kaplumbağa’nın Heybesi, Türkiye’de çocukların gelişimini destekleyebilecek güzel mekan ve imkanları tespit etmek, tanıtmak ve bunları ailelerin ve ilgilenen herkesin dikkatine sunmayı hedefleyen bir proje başlatıyor.

“Heybemdeki Çocuk Şehri” projesi için başvurular başladı
Heybemdeki Çocuk Şehri” müze ve kütüphaneler başta olmak üzere Türkiye’de çocukların gelişimini destekleyebilecek güzel mekan ve imkanları tespit etmek, tanıtmak ve bunları ailelerin ve ilgilenen herkesin dikkatine sunmayı hedefleyen, Kaplumbağa’nın Heybesinden çıkmış bir proje.

Projenin ilk durağı ise İstanbul. Projeye seçilen üniversite öğrencilerinden bu yolculukta, alacakları kısa bir eğitim sonrasında iki aylık süreçte belirlenen mekanları gezip bir rapor oluşturmaları bekleniyor. Çocuk dünyasına meraklı arkadaşları projemize dâhil olup, yeni mekânlar keşfetmeye ve bunları yazıya döküp fotoğraflayarak, heybemizde paylaşmaya davet ediyoruz!

Projeyi Kim Düzenliyor?

Kaplumbağa’nın Heybesi; çocuk gelişim psikolojisi, çocuk medyası ve bu iki alanın kesiştiği konularda ailelerle ve ilgilisiyle bilgi paylaşmayı amaçlıyor.

"Heybemdeki Çocuk Şehri-İstanbul" Projesi ise Kaplumbağa’nın Heybesi’nin Şehir Üniversitesi Gelişim Laboratuvarı ve Geleceğin Bilimi ile birlikte yürüttüğü çiçeği burnunda, taze bir çalışması.

Kimler Katılabilir?

Heybemdeki Çocuk Şehri-İstanbul için, röportaj yapan, fotoğraf çeken, video hazırlayan, rapor yazan arkadaşlarımızın yolculuğumuza katılmalarını bekliyoruz.

Projenin Amacı Nedir?

Proje çıktılarından nihai olarak 3-12 yaş arasındaki çocuklar ve ailelerinin faydalanması bekleniliyor.

Çocuk gelişimini destekleyecek çocuk kütüphanelerinin, müzelerinin ve diğer mekanların ailelerle paylaşılması hedefleniyor.

Peki Başka Neler Amaçlanıyor?

Üniversite öğrencilerinin aktif olması, sosyal ve akademik becerilerinin gelişmesi,

Alan bilgilerini sosyal fayda için kullanmaları bu projenin ulaşmak istediği amaçlardan birisi.

Bunların yanı sıra, paylaşılan bilgilerle toplum yapısının güçlendirilmesi, ailelere ve ilgilenen kurumlara kaynaklık teşkil edecek bir platform oluşturulması amaçlanıyor.

Proje Ne Zaman Gerçekleşecek?

Ocak ayının 17’sinde verilecek bir eğitimden sonra, öğrencilerin belirlenen gezileri Şubat ve Mart aylarında yapmaları ve raporlarını sunmaları bekleniyor.

Aklınıza takılan başka sorular varsa bize ulaşabilirsiniz:

kaplumbaganinheybesi@gmail.com

YORUM EKLE

banner19

banner13