“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sanatçı konuşmaları

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta açılan “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi sanatçıları Instagram’da sanatseverlerle buluşuyor. Moderatörlüğünü serginin küratörü Didem Yazıcı’nın üstlendiği canlı yayınlanacak söyleşi dizisinde sergi sanatçıları Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Instagram hesabına konuk olacak. Söyleşi dizisinin ilk konuğu 24 Ekim Pazartesi günü saat: 19:00’da Savaş Boyraz olacak.

“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”  sanatçı konuşmaları

Söyleşide Didem Yazıcı serginin kavramsal çerçevesini ve üretim sürecini anlatırken, sanatçılar hayat, ölüm, aşk ve adalet kavramlarını sergilenen eserlerinden yola çıkarak ve günümüz dünyasında yaşanan sorunlardan hareketle ele alacak. Sevgi ve umut dolu, adil bir dünyayı birlikte düşleyebilmek için umudun nasıl inşa edileceğine dair fikirlerini paylaşacaklar.
 

Savaş Boyraz’ın “içinde bulunduğumuz Vaziyet / Devlet” adlı işi sakin ve büyüleyici doğa manzarasının önünde duran kırık üç objenin kumaşa basılan fotoğrafları, ‘insan yıkımı nasıl belgeler?’ sorusunu soruyor.

 

Savaş Boyraz

Savaş Boyraz İstanbul, 1980 doğumlu. Stockholm’de yaşıyor ve çalışıyor. 1998-2006 yılları arasında Mezopotamya Sinema Kolektifi ile çeşitli projelerde çalıştı. 2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fotoğraf Bölümü’nden, 2013 yılında ise Stockholm, Konstfack Sanat Üniversitesi, Kamusal Alanda Sanat Master Programı’ndan mezun olan Boyraz’ın önemli filmleri arasında Invisible Landscapes (2013) yer alıyor. Stockholm Sanat Üniversitesi, SKH Film ve Medya Bölümü'nde Sanatsal Araştırmalar alanında doktora yapıyor.

 

 

YORUM EKLE

banner36