Harmony Göç Münazaraları programına davet

Harmony, 18 Haziran ‘Uluslararası Nefret Söylemiyle Mücadele Günü’ ve 20 Haziran ‘Dünya Mülteci Günü’ kapsamında üniversitelilerin yarıştığı, Prof.Dr. Bekir Berat Özipek, Yıldız Önen ve Harmony Direktörü Yavuz Yiğit’in olduğu bir panelin yorumladığı münazara oturumu gerçekleştirecektir. Program, Münazara ve Hitabet Derneği işbirliğinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Harmony Göç Münazaraları programına davet

Harmony, farklı kültürel kimliklere sahip insanların bir arada uyum içinde yaşaması için projeler geliştiren bir sivil toplum girişimidir. Türkiye'de nefret söylemi ile mücadele etmek, ayrımcılık ve uyum konularında alandan akademisyen ve sivil toplum kuruluşları ile entegre bir şekilde projeler üzerinde çalışır.

 

Münazara ise konuşmacıların çeşitli konularda bilgi birikimlerini, hitabet ve iletişim kabiliyetlerini, hızlı düşünme ve karar alma yeteneklerini yarıştırdığı bir ikna oyunudur. Programda İngiliz Parlamenter stilini kullanılacaktır. Bu stilde ikişer kişinin yer aldığı dört takım olmak üzere toplamda 8 kişi yer alır. Tartışma konuları ekonomiden kadın haklarına, futboldan Avrupa Birliği'ne kadar geniş bir yelpazede farklı alanlardan seçilir ve hem konu hem takımın yarışacağı taraf tartışmadan 15 dakika önce verilir. Harmony Programında konumuz ise şudur: Hükümet savunur ki, göç çağında küresel nefret söylemi yasası olmalıdır. 

 

Harmony, 18 Haziran ‘Uluslararası Nefret Söylemiyle Mücadele Günü’ ve 20 Haziran ‘Dünya Mülteci Günü’ kapsamında üniversitelilerin yarıştığı, Prof.Dr. Bekir Berat Özipek, Yıldız Önen ve Harmony Direktörü Yavuz Yiğit’in olduğu bir panelin yorumladığı münazara oturumu gerçekleştirecektir. Program, Münazara ve Hitabet Derneği işbirliğinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. 

 

Tarih: 20 Haziran 2022 Pazartesi

Saat: 18.30 - 21.00

Mekan: Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Avrasya Salonu

Konu: Göç çağında küresel nefret söylemi yasası olmalıdır. 

 

Münazara Maçı Yarışmacıları: 

Arda Mert Şehan | Boğaziçi Üniversitesi Mezunu

Ahmet Tarık Çam | Galatasaray Üniversitesi Mezunu

Muhlise Şenay Vural | Galatasaray Üniversitesi

Sude Kınık | Galatasaray Üniversitesi

Taha Şahin | İstanbul Teknik Üniversitesi

Tarık Ziya Aykut | Acıbadem Üniversitesi

Zeynep Karaaslan | İstanbul Bilgi Üniversitesi

Zeynep Sare Ertürk | Boğaziçi Üniversitesi

 

Program Akışı:

18.30 – 19.00 İkram

19.00 – 20.00 Münazara Maçı

20.00 – 20.10 Kahve Molası

20.10 – 20.30 Medyada Nefret Söylemi Briefingi - Hrant Dink Vakfı

20.30 – 21.00 Akademisyen Yorumları ve Geri Bildirimler

21.00 – Kapanış

 

Yayın Tarihi: 17 Haziran 2022 Cuma 10:00
YORUM EKLE

banner19

banner36