Gençlik Buluşması Konya'da

Genç Hareket 17–18 Mayıs tarihleri arasında Konya'da ulusal ölçekte gençlik buluşması düzenliyor.

Gençlik Buluşması Konya'da

Kırk yılı aşkın bir süredir ulusal ve uluslararası ölçekte gençlik faaliyetleri düzenleyen, en son 16 ağustos 2013 tarihinde Mısır Adeviye Meydanındaki müdahale ve katliama tepki olarak Saraçhane Parkı Adeviye nöbetini başlatan Genç Hareket 17–18 Mayıs tarihleri arasında Konya'da ulusal ölçekte gençlik buluşması düzenliyor.

İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin bünyesinde gençlik çalışmalarını sürdüren Genç Hareket, bu sene “Davete Adanmış Yürekler” başlığı altında davetin önemini öne çıkarıyor. Bu anlamda gençliğin iyiye, güzele ve en nihayetinde İslam ahlakının inşa ettiği bir medeniyet tasavvuruna kavuşması için bir takım çalışmalar yapacak. Gençliğin toplumların geleceğinde en önemli unsur olduğu bilinciyle birçok medeniyete beşiklik etmiş olan Konya’da geleceğin temsilcisi olan gençlerle buluşuyor. Bu kapsamda medeniyetimizin önemli figürlerinden biri olan Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretlerinin vuslatının 740. yılında “7 Bölgeden 740 Genç” başlığıyla tüm gençler Konya’daki buluşmaya davetli.

Konya'da düzenlenecek gençlik buluşması 17 – 18 Mayıs tarihlerinde iki gün olarak gerçekleşecektir. Bu sürede şehir ve tarih gezileri, doğa ve vefa yürüyüşü, ekip çalışmaları, tanışma faaliyetleri ve Konya 100.Yıl Spor Salonunda “Gençlik Buluşması Gecesi” etkinlikleri tertip edilecek. Gece, 20.00’de başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 21:58
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26