Genç Öncüler Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buluyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda ödüller sahiplerini buluyor. Yarışmanın kazananlarına ödülleri 17 Nisan Salı günü saat 19.00’da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde takdim edilecek.

Genç Öncüler Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buluyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Genç Öncüler Kısa Film Yarışması‘nda ödüller sahiplerini buluyor. Yarışmanın kazananlarına ödülleri 17 Nisan Salı günü saat 19.00’da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde takdim edilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ve Karar gazetesinin desteğiyle gerçekleştirilen yarışmaya 200 film başvurdu.

Bu yıl  “Güven” teması etrafında film kabulünün gerçekleştiği yarışmada 30 film ön elemeyi geçti. Başkanlığını İhsan Kabil’in yaptığı yarışma jürisinde İsmail Kılıçarslan, Abdulhamid Güler, Bünyamin Yılmaz, Emre Karapınar, Cihan Aktaş, Ayşe Şahinboy Doğan bulunuyor.

Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonucu 10 film  ödüle layık görüldü. Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra “Jüri Özel Ödülü”, “Genç Öncüler Özel Ödülü” ve 5 filme de mansiyon ödülü verilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 15:28
banner12
YORUM EKLE
banner8

banner7

banner6