Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri başlıyor

Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri, 20-21 Kasım tarihlerinde TYB İstanbul Şubesi'nde..

Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri başlıyor

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ile İBB Kültür Daire Başkanlığı’nca düzenlenen Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri, 20-21 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

20 Kasım Cuma günü saat 14.00'de başlayacak  etkinliklere onlarca şair yazar ve akademisyen katılacak. Düşünceleri ve eserleriyle, toplumun sanat ve kültür hayatı üzerinde etkili olan, manevi ufkunda bir ışık yakan Gemuhluoğlu’na dair tanıklıkları yakın dostları katılımcılarla paylaşacak.

TYB’nin Kızlarağası Medresesi’ndeki yerinde düzenlenecek panellerde Fethi Gemuhluoğlu’nun dostluk üzerine yaptığı çeşitli konuşmalar, yazdığı mektuplar ve insan yetiştirme konusundaki üstün gayreti konuşulacak.

Konuşmalarında dostluğa,aşka ve çoşkuya yaptığı vurgu ile manevi hayata dikkat çeken Fethi Gemuhluoğlu bu düşüncelerini "Fikre dostluk, tebliğe dostluk… Düşmanlık yok." cümlesinde özetlemiştir. Düşünceleriyle, umutlarıyla gençliğin yetişmesi konusunda büyük çaba harcayan Fethi Gemuhluoğlu Dostluk Günleri’nde aralarında Sadettin Ökten, Metin Eriş, Beşir Oğuzbaşaran, Hasan Ali Yıldırım, Alaattin Büyükkaya, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Abdullah Uçman, İrfan Çiftçi, Emin Işık, Turan Koç, Sadık Yalsızuçanlar gibi pek çok akademisyen ve yazar katılacak.

Gemuhluoğlu’nun yazdığı mektuplardan örneklerin de okunacağı Dostluk Günleri’nde 21 Kasım Cumartesi günü Fethi Gemuhluoğlu’na ithaf edilmiş şiirlerden örneklerin sunulacağı ‘Şiir Okumaları’ programı da yapılacak.

Program:

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 12:13
YORUM EKLE

banner19