Felsefi boyutları açısından Suç ve Ceza

Erva Kısa, 12 Ekim Pazartesi günü Eyüp'te Suç ve Ceza romanı hakkında bir sunum yapacak.

Felsefi boyutları açısından Suç ve Ceza

Edebiyat Araştırma Grubu’nun bu ayki konusu ise “Felsefi Boyutları Açısından Suç ve Ceza Romanı”. 12 Ekim Pazartes,i günü, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü 4. sınıf öğrencisi Erva Kısa’nın sunum yapacağı programda Friedrich W. Nietzsche’nin düşünceleri ile Suç ve Ceza romanı arasındaki ilişkiler masaya yatırılacak.

Edebî eserlerin yeni bakış açılarıyla incelenmesi, onların farklı anlam katmanlarının gün yüzüne çıkarılmasına katkı sağlıyor. Dil ve Edebiyat dergisi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Edebiyat Araştırma Grubu, dergi editörlerinden Zafer Özdemir yönetiminde ayda bir roman ve hikâyelerin eleştirisini yapmaya çalışıyor.

Edebiyat Araştırma Grubu, ayda bir, roman ve hikâye eleştiri-yorum çalışması yapmak için bir araya gelirken haftalık toplantılarla da güncel edebiyat, kültür gündemini değerlendiriyor. Öğrencilere yönelik ve ücretsiz olan Edebiyat Araştırma Grubu çalışmalarını her pazartesi 16.30-18.00 saatleri arasında Dil ve Edebiyat dergisinin Eyüp’teki merkezinde yürütüyor.

Adres: Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Feshane Cad. Nu. 3 Eyüp- İstanbul

Katılım ve iletişim için: [email protected]

YORUM EKLE