Fatih Bayhan'dan gençlere Safahat okuma grubu çağrısı

Sebilürreşad Dergisi genel yayın Yönetmeni Fatih Bayhan, ülke genelinde Safahat okuma gruplarını bir halkada toplama kararı aldıklarını açıklayarak, bir çok şehirde bağımsız ilerleyen okuma gruplarını bundan böyle tek merkezde toplayarak, birbiriyle etkileşimli hale getireceğiz, dedi.

Fatih Bayhan'dan gençlere Safahat okuma grubu çağrısı

Bazı illerde okuma grupları bulunmadığını da belirten Bayhan, "Özellikle gençlere sesleniyorum. Bulunduğunuz il'de Safahat Okuma grubunu oluşturup, kurduğumuz whatsap hattına bildirirseniz o il'de gençlik koordinasyonunu sizinle yürütmüş oluruz.' diyerek gençlere seslendi. 

Safahat'ın özellikle gençlerle buluşması, okunması ve kütüphanelerine girmesinin önemine vurgu yapan Bayhan, "Başucu kitabı olarak Safahat, gençlerin duygu ve düşünce hattını oluşturacak önemli bir beslenme kaynağıdır. Gençlik bu kaynaktan nasiplenmeli, hayata bakış açısının sınırlarını şiirle taşınan bu iklimden beslenerek yarına taşımalıdır. Ama gençlik bu nakil işini okuyarak yapacak. Okumak, en temel adımdır. Bu nedenle Ülke genelinde Safahat okuma gruplarını oluşturuyoruz, hiç kurulmayan illerde de gençlerin gönüllü görev almalarını bekliyoruz." dedi.

Sebilürreşad genel merkezinde Eğitimci Seyfeddin Gül hocamızın görevlendirildiğini belirterek, "Seyfeddin Hocamız Safahat Okuma Gruplarının koordinatörü olarak görevi üstlenmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. İllerdeki genç kardeşlerimiz hocamızla iletişime geçerek illerindeki gruplarını kurabilirler ve Türkiye halkasına dahil olmak istediklerini belirterek ana halkaya dahil olabilirler. Seyfeddin Gül Hocamızın 0 506 291 93 59 telefonuyla irtibata geçebilirler, dedi.

Kısa sürede Türkiye'nin tüm illerinde okuma gruplarının kurulmasını beklediklerini ifade eden Bayhan, "Bu bir gönüllü okuma eylemidir. Okumak bir etkileşimle ve anlatımla olursa daha faydalı olur. Bir süre sonra merkezden bazı hocalarımızın illerdeki okuma gruplarına zoom üzerinden katılım sağlayarak buluşmalar da gerçekleştireceğiz, diyen Fatih Bayhan, "süreçte bu okuma grupları başkanlarıyla beraber hangi şiir'den devam ettikleri, hangi konulara değindikleri hususunda bilgiler alacaklarını da ifade ederek, "bu adı konulmamış bir Safahat Mektebine" dönüşecektir, dedi. 

Kaynak: ortatv.com

Yayın Tarihi: 10 Ağustos 2021 Salı 16:00 Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 19:13
YORUM EKLE

banner19

banner36