Eyüp Al ve Gökhan Şener ile sinema söyleşisi

Eyüp Al ve Gökhan Şener ile gerçekleştirecek olan sinema söyleşisinde Akiro Kurosawa’nın “Dersu Uzala” filmi üzerinden sinemanın amaçları ve bütünselliğini konuşulacak.

Eyüp Al ve Gökhan Şener ile sinema söyleşisi

İstanbul’da faaliyetlerini yürüten, çeşitli projelere ev sahipliği yapan İLEM, Anadolu’nun farklı şehirlerinde eğitimlerine devam eden lisans öğrencilerini bir araya getirmek suretiyle onlarla fikri, tarihi, sosyal ve dini meselelerimize dair temel konuları konuşmak, birikimini ve tecrübesini aktarmak üzere İLEM Yaz Akademisi’ni düzenlemektedir. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz program ile İstanbul’dan Anadolu’ya İlim, İrfan ve Hikmet Köprüsü olmayı amaçlamaktayız.  Bir hafta sürecek olan bu programda seminer derslerinin yanı sıra çeşitli kültür gezileri, film ve kitap kritikleri gerçekleştirilecektir.

Bu program ile katılımcılara

  • Tarih ve topluma dair bir kavrayış kazandırma
  • İslam ilim ve düşünce geleneğini tanıtmayı    
  • Sosyal bilimlerin bilgi üretme metodolojisine dair bir bilinç ve bakış açısı kazandırma
  • Eleştirel okuma ve yorumlama becerisi kazandırmayı hedeflemektedir.

İLEM Yaz Akademisi’ne katılmak isteyen İstanbul dışında 2019-2020 eğitim döneminde lisans 3. veya 4.  sınıfa geçecek öğrenciler, kabul tarihleri arasında yapacakları başvurunun ardından programın şartlarına haiz olanlar programa katılmaya hak kazanacaktır.  

YORUM EKLE