Evrensel Kardeşliğin Renkleri şöleni Eyüp'te

'Biz Bir Milletiz' sloganıyla düzenlenen 3. Evrensel Kardeşliğin Renkleri Şöleni, 9 Mayıs Cuma günü Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleşecek.

Evrensel Kardeşliğin Renkleri şöleni Eyüp'te

Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin, "Biz Bir Milletiz" sloganıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Evrensel Kardeşliğin Renkleri Şöleni, 9 Mayıs Cuma günü 10.00–13.00 saatleri arasında Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleşecek.

Farklı coğrafyalardan gelen misafir öğrencilerin gerçekleştireceği programa 30 farklı ülkeden öğrenciler katılıyor. Evrensel Kardeşliğin Renkleri şöleni kültürlerarası alışverişi sağlarken, toplumların yakınlaşması ve farklılıkların zenginlik olarak korunması düşüncesiyle tüm dünya renklerini İstanbul’a topluyor.

Sadece hanımlara özel yapılacak bu şölene katılacak ülkeler arasında Makedonya, Bangladeş, Afganistan, Endonezya, Suriye, Filistin, Sudan, Pakistan, Cibuti, Maldivler ve daha birçok ülke bulunuyor. Öğrenciler kendi geleneksel kıyafetleriyle ülkelerini tanıtacaklar ve kendi ülkelerinin folklor gösterilerini ile İstanbullularla buluşturacak.

Türkiye’ye eğitim görmek için gelen ve mezun olan misafir öğrencilerin mezuniyet töreninin de gerçekleşeceği programa Merve Kavakçı İslam da konuk olacak.

Programa katılmak isteyenler hanımlar Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği ile irtibata geçebilirler.

İrtibat Tel: 0212 621 27 49

0549 621 27 49

Yayın Tarihi: 08 Mayıs 2014 Perşembe 14:48 Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 14:48
YORUM EKLE

banner19

banner36