"Everything Has Its Place" açılıyor!

Sevil Dolmacı Art Gallery, Dr. Kathy Battista küratörlüğünde, 20 kadar uluslararası çağdaş sanatçının yer aldığı, Everything Has Its Place isimli grup sergisini sunmaktan gurur duyar. Sergi, geleneksel natürmort türünün yeni bir yorumunu sunmakla beraber, galerinin ihtişam ve lüksle dolu geçmişinden ve mimarisinden de ilham alıyor.

"Everything Has Its Place" açılıyor!

Farklı coğrafyalara ait söz konusu genç isimler, Giorgio Morandi, John Frederick Peto ve Chaïm Soutine gibi modernizmin ikonik ustalarından etkilenerek sanat tarihinin önemli konusu natürmortu yeniden yorumladı. Battista, böylelikle farklı malzeme ve uygulama biçimlerinin kullanıldığı natürmort konusunun güncel seçkisini dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye sanat ortamına sunuyor.

Everything Has Its Place, gerek katılan sanatçılar gerekse üretim teknikleri açısından  batının süregelen natürmort geleneğini kıran, güncel bir eğilim sunuyor. 17. yüzyıl batı Avrupa’sından farklı olarak sergide, İstanbul, Kopenhag, Viyana, Kabil, Berlin ve Los Angeles gibi farklı konumlardan gelen sanatçıların yanı sıra, natürmort kavramına yeni bakış açıları getiren kadın sanatçılar da yer alıyor. Sergide yer alacak eserler, tuval işlerden sulu boyalara, elle renklendirilmiş fotoğraflara, video enstalasyonlarına ve ses performansına kadar farklı teknikleri kapsıyor. Theodore Boyer ve Nicholas Hunt'ın büyük ölçekli tabloları, Hangama Amiri'nin tekstil çalışmalarıyla diyalog halinde. Ori Gersht, Rachel Libeskind ve Fawn Rogers'ın videoları, natürmort konusundaki fikrimizi güncelliyor ve yeniden tanımlıyor.

“Everything Has Its Place”
Sevil Dolmacı Art Gallery
Villa İpranosyan, Beşiktaş
30 Eylül - 2 Kasım

Yayın Tarihi: 05 Ekim 2021 Salı 13:00
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26