ESDER Ahiliği anlatmak için Tiran'a gidiyor

ESDER, 8-11 Mayıs tarihlerinde Arnavutluk'ta Ahilik kültürünü anlatmak için bir dizi etkinlik düzenleyecek.

ESDER Ahiliği anlatmak için Tiran'a gidiyor

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Balkan topraklarında Ahilik kültürünü yaşatmaya devam ediyor. Balkan coğrafyasında Ahilik kültürünü anlatmak, bu kültürel mirasın devam etmesini sağlamak amacıyla 8-11 Mayıs tarihlerinde Arnavutluk’un başkenti Tiran ve ardından Elbasan’da bir dizi etkinlikler düzenleyecek.

2 yıl önce başlatılan etkinlikler ESDER, TİKA ve Yunus Emre Enstitüsü’nün destekleriyle Bosna ve Makedonya’nın ardından bu yıl da Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılacak. Ahilik Kültürü ve Esnaf Bayramı kutlamaları adını taşıyan etkinlik, başkent Tiran’ın ardından Elbasan’da devam edecek.

8-11 Mayıs tarihleri arasında yapılacak etkinliğe, Genel Başkan Mahmut Çelikus, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve Yardımcısı Ali Maskan, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi ve Yardımcıları Prof. Dr. Şeref Ateş ile Yrd. Doç Dr. Ebubekir Ceylan, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve ESDER Yönetim kurulu üyeleri katılacak.

Tiran ve Elbasan’daki programlarda ESDER şedd kuşanma ekibi gösterisini sunacak. Ardından Ahilikle ilgili konuşmalar yapılacak.

Törende vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunulacak. Ahilik pilavı, kavurma, mevlid şekeri ve Ahilik nasihati dağıtımı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 11:01
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26