Erdal Çakır Hû'yu anlatacak

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesinin düzenlediği Kelimelerin Dili programının 10 Mart Salı günkü konuğu Şair Yazar Erdal Çakır. Program, 18.30’da başlayacak.

Erdal Çakır Hû'yu anlatacak

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi düzenlediği Kelimelerin Dili programının 10 Mart Salı günkü konuğu Şair Yazar Erdal Çakır. Program, 18.30’da başlayacak.

“Hû” için doksan dokuz Esma’ül Hüsna’nın her biri için adanmış doksan dokuz şiir de diyebiliriz; dolayısıyla kendini Rabbine adayan şairin hikmet burcunda söylediklerinin kalem ve kâğıtla buluşmuş halidir Hû kitabı. Modern zamanların artistik söylem ve imgelerinden sıyrılmış, hakikatin tecellisini olanca açıklığıyla şiirin imkânına sunmuş bir kitap… Berrak bir dile özgü ne kadar zarafet varsa hepsi onda mündemiç şiirler bütünü… Yalınlığa ait ifade genişliğinin şuurunda bir şair… Yüzde, özde, dilde tam bir teslimiyet hali… Gönlü hakikate açmadan, tefekkür etmeden, seccadeyi kıbleye sermeden, besmele çekmeden, çilehaneye girmeden, usul erkân bilmeden, şiiri O’ndan istemeden, şiir yazılamayacağını öğreten Erdal Çakır ustanın kitabıdır Hû...

Adres: GMK Bulvarı No: 27 Demirtepe Ankara

Yayın Tarihi: 09 Mart 2015 Pazartesi 13:15 Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 13:15
YORUM EKLE

banner19

banner36