Eminönü'nde Kutlu Doğum etkinlikleri

Fatih Müftülüğü, Kutlu Doğum haftası kapsamında 16-25 Nisan arası Eminönü'ndeki dev çadırda kitap ve kültür etkinlikleri düzenleyecek.

Eminönü'nde Kutlu Doğum etkinlikleri

İstanbul Fatih Müftülüğü 16-25 Nisan arası Eminönü'ndeki dev çadırda düzenleyeceği kitap ve kültür etkinliği ile İstanbullulara Kutlu Doğum coşkusunu yaşatacak. Açılış 16 Nisan Çarşamba günü saat 16.00'da gerçekleşecek.

Bu yıl "Din ve Samimiyet" temalı Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında İstanbul Fatih Müftülüğü, Eminönü Yeni Camii karşısında dev bir çadır kurdu. 16 ile 25 Nisan tarihleri arasında devam edecek Kitap Kültür ve El Sanatları Etkinliği'ne ev sahipliği yapan çadırda stantları gezen ziyaretçileri her gün gerçekleşecek konferans, Kur'an tilaveti ve tasavvuf müziği konserleri karşılayacak. Açılış törenine İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ'ın da katılması bekleniyor. Tören'de ziyaretçilere gül, lokum ve çocuklar için balon dağıtılacak. Etkinliğin sonraki günlerinde de benzer ikramlar devam edecek.

10 gün boyunca misafirlerini ağırlayacak çadır içinde kurulan 35 standın 32'sinde önemli yayınevleri, 3'ünde ise klasik sanatlarımızı bugüne taşıyan sanatkârlar ve eserleri bulunuyor. Hattat Selim Türkoğlu, Nakkaş Dr. Hatice Aksu, Ebru sanatçısı Mahmut Peşteli ve Tuba Balcıoğlu stantlarında kendi sanat dallarına yönelik icralarını ve eserlerini sergileyecekler.

Konferans Salonu olarak ayrılan bölümde her gün saat 15.00'ten itibaren bir akademisyen ve yazar Peygamber Efendimiz'in hayatını, örnek kişiliğini ve ona yönelik övgüleri dile getirdikleri Kutlu Doğum'un anlamını ihtiva eden birer konferans verecekler. Kur'an ziyafetleri ve tasavvuf müziği konserleri de çadırda yer alacak önemli etkinliklerden olacak.Elif Sönmezışık haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 10:01
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13