Edebiyat Mevsimi'nde Darbeler ve Edebiyat

8. İstanbul Edebiyat Mevsimi’nde Darbeler ve Edebiyat teması işlenecek. Program, 21-26 Kasım tarihleri arasında TYB İstanbul Şubesinde gerçekleşecek.

Edebiyat Mevsimi'nde Darbeler ve Edebiyat

Türkiye’de yaşanan darbelerin edebiyat, sanat, sinema, medya ve toplum açısından ele alınıp tartışılacağı etkinliğin basın kahvaltısı ve tanıtım toplantısı ise 19 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak.              

Programda, geçmişten günümüze yaşanan darbelerin edebiyata yansıması kapsamında zengin içerikli konular 80’i aşkın yazar, şair, gazeteci ve alanında uzman akademisyenler tarafından tartışılacak.

21 Kasım Pazartesi günü saat 13.00’te yapılacak olan açılış ve protokol konuşmalarıyla başlayacak. Akabinde gerçekleşecek ilk oturumda, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı’nın moderatörlüğünde Beşir Ayvazoğlu “Edebiyatın Darbelere Tanıklığı", Prof. Dr. İskender Pala “Darbeler ve Sanat” ve Mehmet Doğan “Dile Vurulan Darbeler” adlı tebliğini sunacak.

Aynı gün darbe tanıklarının da demeçlerine yer verileceği özel oturum sonrasında “Genç Şairler Şiir Akşamı” adlı bir program gerçekleşecek. Festival tadında altı gün sürecek bu edebiyat şenliğinde,  22 oturumun yanı sıra katılımcılar için müzik dinletisi, belgesel gösterimi yapılacak. Ayrıca programın son gününde festivalin onur konuğu olan Üstün İnanç için özel bir panel gerçekleşecek.

Muzaffer Doğan’ın moderatörlüğünde İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Harun Yöndem ve İsmail Yeşilbağ’ın konuşmacı olarak katılacağı  “Üstün İnanç Saygı Programı”, 26 Kasım Cumartesi günü 16.00’da başlayacak. Edebiyat festivali, 19.00’da gerçekleşecek şiir akşamı ve ödül töreniyle son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 22:45

Betül Şatır

banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26