Dünyabizim Buluşmaları'nda sinema konuşulacak

Tarık Tufan'ın yöneteceği, Hasanali Yıldırım, Murat Işık ve Serkan Acar'ın konuşmacı olduğu ve 'Sinemanın Dünü ve Bugünü'nün konuşulacağı Dünyabizim Buluşmaları, 25 Kasım Salı günü Bahçelievler Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde..

Dünyabizim Buluşmaları'nda sinema konuşulacak

2008'den itibaren yayınına devam eden sanal âlemin nitelikli kültür ve sanat sitesi Dunyabizim.com, her dönem üzerine katarak devam ettirdiği yürüyüşüne yeni bir halka daha ekledi: Dünyabizim Buluşmaları.

Bahçelievler Belediyesi'nin katkılarıyla Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen buluşmalarda her ay kültürümüzün farklı alanlarında söz sahibi insanlar konuk ediliyor. Kültür hayatımızın dünü ve bugününün masaya yatırıldığı Dünyabizim Buluşmaları'nda konuk konuşmacılar bir gelecek projeksiyonu da çiziyorlar.

Ayrıca her programda belirlenen konu başlığıyla ilgili çekilecek olan 3-5 dakikalık sokak röportajları da gösteriliyor.

Sinema dünyasından önemli isimlerinin konuşmacı olduğu Kasım ayı Dünyabizim Buluşmaları etkinliğinin konusu “Sinemanın Dünü ve Bugünü. Senarist-yazar Tarık Tufan'ın yöneteceği söyleşinin konuşmacıları ise Hasanali Yıldırım (Sinema yazarı), Murat Işık (Eleştirmen) ve Serkan Acar (Yapımcı-yönetmen).

25 Kasım Salı günü saat 19.30'da Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde başlayacak etkinliğe katılım serbesttir.

Dünyabizim Buluşmaları'nda Aralık ayında “Geleneksel Sanatlar, Ocak-2015'te “Dergicilik, Şubat-2015'te “Radyoculuk, Mart-2015'te “Öykücülük, Nisan-2015'te “Yazarlık, Mayıs-2015'te ise “Televizyon Programcılığıüst başlığıyla programlar düzenlenecek.

Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi adres ve telefonları:

Şirinevler Mah. Barbaros Cd. No:5 Bahçelievler / İstanbul (Bahçelievler Belediyesi yanı)

Harita üzerinde görmek için: //goo.gl/6FRncc

0 212 484 38 21

Yayın Tarihi: 20 Kasım 2014 Perşembe 15:47 Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 12:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26