Divanyolu dergisi ve dergicilik konuşulacak

Dîvanyolu dergisinin şair ve yazarları 2 Ekim Perşembe günü Babıali Sohbetleri'ne konuk olacak..

Divanyolu dergisi ve dergicilik konuşulacak

Gazeteci yazar Muammer Erkul’un yayın yönetmenliğinde çıkan ve 9. sayısı bugünlerde okuyucuya ulaşan Dîvanyolu dergisinin şair ve yazarları Cağaloğlu’nda bir araya geliyor. “Bâbıâli’de yeni bir ses: Dîvanyolu” başlıklı toplantı, Timaş Kitapkahve’de (Alayköşkü Caddesi, No. 5) gerçekleşecek.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği haftalık Bâbıâli Sohbetleri’nde buluşacak olan Divanyolu şair ve yazarları, Türkiye’de dergiciliğin karşılaştığı meseleleri dile getirecekler. Derginin Genel Yayın Yönetmeni Muammer Erkul da Dîvanyolu’nu hangi amaçla yayımladıklarını anlatacak, dinleyicilerin konu ile ilgili sorularına cevap verecek. Araştırmacı yazar İlyas Dirin’in yöneteceği toplantı, Timaş Kitapkahve’de 2 Ekim Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Kültür, sanat, tarih, edebiyat ve hayat dergisi Dîvanyolu’nun şair ve yazarları arasında Yavuz Bülent Bâkiler, Gürbüz Azak, Mustafa Necati Özfatura, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rahim Er, Sadettin Kaplan, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, Murat Başaran, Muammer Erkul, Elif Sönmezışık, Uğur Canbolat, Ünal Bolat, Elif Sabah, Süleyman Eldeniz ve Mehmet Nuri Yardım da bulunuyor.

Yayın Tarihi: 30 Eylül 2014 Salı 15:53 Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 15:53
banner25
YORUM EKLE

banner26